0

علم الهدی: خوب یا بد را در تهران اجرا کنید/ به برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد خوشبین نیستم

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

علم الهدی: خوب یا بد را در تهران اجرا کنید/ به برگزاری جشنواره فیلم فجر در مشهد خوشبین نیستم

 امام جمعه مشهد با انتقاد از برخی تصمیم ها برای برگزاری جشنواره فیلم فجر در این شهر، تاکید کرد: به انجام این‌کار خوشبین نیستم و از هم اکنون دغدغه و دلواپسی وجود مرا فراگرفته است.

به گزارش خبرآنلاین، آیت الله سید احمد علم‌الهدی در دیدار با اعضای کمیته‌های ستاد برگزاری دهه فجر سال 89، با طرح این سئوال که «چرا مشهد برای برگزاری چنین برنامه‌ای پیشنهاد شده است»، گفت: همواره مرا متهم به این می‌کنند که بر روی موضوعات حجاب و موسیقی و... حساسیت دارم، اما از آنجائی که مفاسد اجتماعی، ابزار اجرای جنگ نرم است، نمی‌توانم نسبت به اینگونه مسائل بی تفاوت باشم.

وی ادامه داد: دنیا می خواهد دین را از زیر پای مردم ما جمع کند و برای این کار متوجه شده که هیچ وسیله ای بهتر و موثر تر از شهوت رانی و ترویج موضوعات غرائض جنسی نیست، تئاتری که آبروی نظام را برد.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به مشکلات چندی پیش بوجود آمده در مورد برگزاری یک تئاتر پر حاشیه در تهران، تصریح کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون چنین حرکتی در نظام رخ نداده بود که متاسفانه باعث بروز بی آبرویی یک وزیر متدین و برخی افراد مسئول شد.

علم الهدی با طرح این سئوال که «آیا مشهد پایگاه هنر است که چنین جشنواره ای باید در آن برگزار شود»، خاطر نشان کرد: از طریق برخی سایت ها و روزنامه ها شنیده ام که قرار است امثال جشنواره اکران کل جشنواره فیلم فجر در مشهد برگزار شود و حال می خواهم بپرسم وقتی ما از محتوای فیلم‌های خارجی که قرار است در این جشنواره به نمایش گذاشته شود، بی اطلاع هستیم، چگونه قرار است چنین حرکتی انجام شود و آیا احتمال ایجاد مشکل نیست؟

وی افزود: آقای شمقدری که خود مشهدی هستند باید به مشهد خدمت کنند نه اینکه تلاش نمایند چنین برنامه‌هایی در این شهر مذهبی اجرا شود. خوب یا بد را در تهران اجرا کنید.

وی با تاکید بر اینکه هرگز دوست نداریم مشکلاتی مانند تئاتر تهران دوباره در شهر مشهد رخ دهد و باعث بی آبروئی نظام شود، اظهار داشت: جشنواره فیلم فجر اگر خوب یا بد است، در همان شهر تهران برگزار و جوائزش را به سینماچیان و اهل هنر اهدا کنید.

علم الهدی افزود: مشهد شهر کوچکی است و اگر دوباره مشکلی بوجود آید، سریعا در همه جا منعکس می شود و ما نیز نمی‌توانیم بی تفاوت باشیم. دهه فجر تبدیل به فرهنگ شده است.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  8:10 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها