0

مقاوم‌سازي 60 هزار واحد روستايي در آذربايجان شرقي

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

مقاوم‌سازي 60 هزار واحد روستايي در آذربايجان شرقي

 قربان محمدي عصر امروز در همايش دهياران و شوراهاي اسلامي شهر و روستا كه در شهرستان بستان‌آباد گفت: از 60 هزار واحد مسكوني 52 هزار واحد آن افتتاح و تحويل مالكان شده و باقي مانده آن تا پايان شهريور 90 به طور كامل تحويل داده مي‌شود. 
وي از افزايش اختصاص اعتبار تا دو برابر در سال 89 خبر داد و افزود: براي هر واحد مسكوني 100 ميليون ريال اعتبار با سود چهار درصد از سوي بنياد مسكن در نظر گرفته شده و با مكاتباتي كه داشتيم خواستار افزايش اعتبار تا سقف 150 ميليون ريال هستيم و اگر تصويب شود در سال‌هاي آينده شاهد رشد اعتبار از سوي دولت به واحدهاي روستايي خواهيم بود. 
محمدي از طرح نهضت مقاوم‌سازي مسكن روستايي در استان خبر داد و افزود: در اين نهضت سعي مي‌كنيم براي تسريع كار روستاييان پرونده‌هاي ساختماني را از دهياران جمع ‌آوري كرده و توسط نماينده بنياد مسكن در شهرستان‌ها سازماندهي و سپس به بانك‌هاي عامل براي دريافت وام مسكن ارسال شود. 
وي سرعت بخشي به كار و خدمات‌رساني و پايين آوردن سطح هزينه‌هاي روستاييان را از نتايج اين طرح برشمرد. 
رجب عباسيان فرماندار بستان‌آباد نيز در اين همايش از اختصاص 12 ميليارد تومان اعتبار براي بازسازي و بهسازي مسكن در بستان آباد خبر داد و افزود: روستاييان بايد براي استفاده از اين اعتبارات در فكر مقاوم‌سازي ساختمان‌هاي خود باشند. 
وي گفت: نزديك به 3 هزار واحد مسكوني در روستاهاي شهرستان نياز به مقاوم‌سازي دارند كه مي‌طلبد نسبت به افزايش اعتبارات در اين بخش از سوي بنياد مسكن قدم‌هاي اساسي برداشته شود. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  8:08 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها