0

ارسال 610 اثر به ششمين سوگواره عاشورا

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

ارسال 610 اثر به ششمين سوگواره عاشورا

  مجتبي حق‌پرست بعد از ظهر امروز در مراسم سوگواره عاشورا اظهار داشت: حدود 610 اثر به دبيرخانه سوگواره عاشورا ارسال شده، كه نسبت به سال گذشته كه 317 اثر واصل شده بود، 95 درصد رشد داشته است. 
حق‌پرست خاطرنشان كرد: 779 نفر آثار را از استان‌هاي كرمان، اردبيل، مازندران، لرستان، البرز، تبريز، مركزي و كردستان به دبيرخانه سوگواره عاشورا ارسال كرده‌اند. 
وي تصريح كرد: به دليل تعداد بالاي آثار رسيده، اين آثار در قالب يك نمايشگاه اختصاصي در همان استان به نمايش گذاشته مي‌شود. 
مدير كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان فارس ابراز داشت: ششمين سوگواره عاشورا در سه محور فرهنگي، هنري و ادبي در حال برگزاري است. 
حق‌پرست اضافه كرد: اين سوگواره در بخش هنري به آثار شخصيت‌هاي برجسته ديني و مذهبي، كتاب، نشريه، تحقيق و پژوهش، وبلاگ، انيميشن، خوشنويسي، خط، عكس و نقاشي مي‌پردازد. 
وي ادامه داد: بخش ادبي آثار ارسالي در مورد معرفي استان، متن ادبي و شعر بوده است كه نسبت به سال گذشته به صورت گروهي برنامه‌ها اجرا مي‌شود. 
مدير كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان استان فارس با اشاره به اينكه رئيس جمهور در جشنواره رضوي تأكيد داشت كه نام مقدس حضرت امام رضا (ع) در طول سال بايد مطرح شود، گفت: با برگزاري سوگواره عاشورا بايد نام مبارك امام حسين (ع) در طول سال به گوش ارادتمندان ايشان برسد تا شاهد پويايي و نشاط در جامعه اسلامي باشيم. 
محمدرضا سنگري پژوهشگر و كارشناس حوزه ادبي نيز طي سخناني تصريح كرد: اگر با اشك، شعر بگوييم و نقاشي كنيم كنيم اثر خلق شده نسبت به ساير اثرها متفاوت است. 
وي با اشاره به اينكه يكي از زيبايي‌هاي كربلا صدا است گفت: صدا به صورت آشكار و خاموش شنيده مي‌شود و صداي خاموش تسليم شدن در برابر نهضت عاشورا و كربلا است. 
اين كارشناس و پژوهشگر اسلامي اظهار داشت: بايد به صداي زيبايي كه از درون ما را مي‌خواند گوش فرا داد چراكه آن صداي كربلائيان است. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  8:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها