0

حكم بازداشت رئيس‌جمهور فراري تونس صادر شد

 
mosaferakherat
mosaferakherat
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 2182
محل سکونت : گیلان

حكم بازداشت رئيس‌جمهور فراري تونس صادر شد

 گروه بين الملل / حوزه آفريقا

89/11/06 - 17:39
شماره:8911061269
 
نسخه چاپي ارسال به دوستان
/تكميلي/
حكم بازداشت رئيس‌جمهور فراري تونس صادر شد

خبرگزاري فارس: وزير دادگستري تونس در كنفرانسي خبري اعلام كرد كه حكم بين‌المللي بازداشت رئيس جمهوري فراري تونس، همسر و نزديكان وي به پليس بين‌الملل تحويل شده است.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، «القروي الشابي» وزير دادگستري تونس اعلام كرد كه حكم بازداشت "زين‌العابدين بن علي " و "ليلي الطرابلسي " همسر وي صادر شده است. 

الشابي گفت: تونس از پليس اينترپل خواسته است تا در بازداشت زين‌العابدين بن علي و همسر وي و ديگر افراد خانواده او كه از تونس فرار كردند، كمك كند. 

بن علي رئيس جمهوري فراري تونس، بامداد شنبه 15 ژانويه پس از چهار هفته اعتراض شديد و تظاهرات خياباني، سرانجام به همراه همسر خود به عربستان سعودي گريخت. 

وزير دادگستري تونس كه در كنفرانسي خبري سخن مي‌گفت، افزود: تونس مي‌خواهد بن علي و نزديكان وي را به دليل تصاحب دارايي‌ها[ي مردم تونس] و تبديل آن به ارز و خارج كردن آن از كشور، محاكمه كند. 

اين مقام تونسي تصريح كرد: نام هفت نفر از افراد گارد رياست جمهوري ويژه بن علي - ه اكنون در بازداشت هستند- و علي السرياتي نيز در بين آنان است، به اتهام توطئه عليه امنيت كشور و تحريك مردم محاكمه خواهند شد. 

وي در عين حال افزود: عماد الطرابلسي، برادرزاده ليلي الطرابلسي همسر بن علي و صخر الماطري داماد بن علي موفق شده‌اند به خارج از تونس فرار كنند. 

علاوه بر اين، وزير دادگستري تونس تصريح كرد كه حكم بازداشت بلحسن الطرابلسي خواهر ليلي الطرابلسي نيز به پليس بين الملل تحويل شده است. 

وي در پايان تاكيد كرد كه هنوز در خصوص "بلحاج قاسم " وزير سابق كشور كه بن علي وي را كمي قبل از ترك تونس بركنار كرد و حركت مردمي در اواخر دسامبر گذشته را سركوب كرد، اقدام در دستور كار نيست. 

بن علي بامداد شنبه 15 ژانويه در پي يك ماه تظاهرات و اعتراض خياباني مردم سرانجام تونس را ترك كرد و در حالي كه چند كشور از جمله فرانسه وي را نپذيرفتند، به عربستان سعودي پناه برد تا بدين صورت دولت استبدادي وي سقوط كند. 

انتهاي پيام/.++

 

 
بَلْ تُؤْثِرُونَ الْحَیاةَ الدُّنْیا«16»  وَالْآخِرَةُ خَیرٌ وَأَبْقَى«17» 
 
ولی شما زندگی دنیا را مقدم می‌دارید،  در حالی که آخرت بهتر و پایدارتر است!
 
الأعلی (16 -17)
 
 
 
 

 

چهارشنبه 6 بهمن 1389  7:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها