0

120 قانون جهانى موفقيت از برايان تريسى(1)

 
rozzar
rozzar
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1327
محل سکونت : سمنان

120 قانون جهانى موفقيت از برايان تريسى(1)

120 قانون جهانى موفقيت از برايان تريسى(1)

آقای تریسی در طی سی سال به هشتاد کشور دنیا سفر کرده است تا دلایل حقیقی این پرسش را بیابد که چرا وقایع به صورتی که هستند اتفاق می افتند ؟او پاسخ ها را به صورت قوانینی خلاصه کرد كه بخش اول آن در ذيل مى آيد:

 

 

 

 
1- قانون علت و معلول:
مختصری درباره ی آقای برایان تریسی:
 آقای تریسی در طی سی سال به هشتاد کشور دنیا سفر کرده است تا دلایل حقیقی این پرسش را بیابد که چرا وقایع به صورتی که هستند اتفاق می افتند ؟.
او پاسخ ها را به صورت قوانینی خلاصه کرد ، که سال های زیادی است در دنیا افراد مختلف با بکار گرفتن این اصول و قوانین به موفقیت و خوشبختی ، در زندگی خود رسیده اند . برایان تریسی با همسرش باربارا و چهار فرزندشان در سانتیاگو واقع در ایالت کالیفرنیا زندگی می کند . وی همچنان مشغول نوشتن و آموزش این اصول پایدار به جهانیان است .
 

هر چیز به دلیلی رخ می دهد . برای هر علتی معلولی هست ، و برای هر معلولی علت ‌‌‌یا علت‌های بخصوصی وجود دارد ، چه از آنها اطلاع داشته باشید چه نداشته باشید . چیزی به اسم اتفاق وجود ندارد .

2- قانون ذهن:

همه‌‌‌ی علت‌ها و معلول‌ها ذهنی هستند . افکار شما تبدیل به واقعیت می شوند . افکار شما آفریننده اند . شما تبدیل به همان چیزی می شوید که درباره‌‌‌ی آن بیشتر فکر می کنید .همیشه درباره‌ی چیز‌هایی فکر کنید که واقعا طالب آن هستید و از فکر کردن درباره‌‌‌ی چیزهایی که خواستار آن نیستید اجتناب کنید . 

3- قانون عینیت‌‌‌ یافتن ذهنیات:

دنیای پیرامون شما تجلی فیزیکی دنیای درون شماست . کار اصلی شما در زندگی این است که زندگی مورد علاقه‌‌‌ی خود را در درون خود خلق کنید .زندگی ایده آل خود را با تمام جزئیات آن مجسم کنید و این تصویر ذهنی را تا زمانی که در دنیای پیرامون شما تحقق پیدا کند حفظ کنید .

4- قانون رابطه‌‌‌ی مستقیم:

زندگی بیرون شما بازتاب زندگی درونی شماست . بین طرز فکر و احساسات درونی شما از‌‌‌یک طرف و عملکرد و تجارب بیرونی شما از طرف دیگر رابطه مستقیم وجود دارد .

5- قانون باور:

هر چیزی را که عمیقا باور داشته باشید برایتان به واقعیت بدل می شود . شما آنچه را که می بینید باور نمی کنید بلکه آن چیزی را می بینید که قبلا به عنوان‌‌‌یک باور انتخاب کرده اید . پس باید :

- باور‌های محدود کننده ای را که مانع موفقیت شما هستند شناسایی کنید .

- آنها را از بین ببرید .

6- قانون ارزش‌ها:

نحوه‌‌‌ی عملکرد شما همیشه با زیربنایی ترین ارزش‌ها و اعتقادات شما هماهنگ است .آنچه براستی ارزش‌هایی را که واقعا به آن اعتقاد دارید بیان می کند ادعاهای شما نیست بلکه گفته‌ها ، اعمال و انتخاب‌های شما به ویژه در هنگام ناراحتی و عصبانیت است  

7- قانون انگیزه:

هر چه می گویید‌‌‌یا انجام می دهید از تمایلات درونی ، خواسته‌ها و غرایز شما سرچشمه می گیرد . این کار ممکن است بصورت خودآگاه و ناخودآگاه انجام شود.

رمز موفقیت دو چیز است :

- تعیین اهداف و برنامه ریزی برای آنها .

- مشخص کردن انگیزه‌ها .

8- قانون فعالیت ذهن ناخودآگاه:

ذهن ناخودآگاه شما موجب می شود همه‌‌‌ی گفته‌ها و اعمالتان مطابق با الگویی انجام پذیرد که با تصویر ذهنی و باورهای زیر بنایی شما هماهنگ است .ذهن ناخودآگاه شما بسته به اینکه چگونه آنرا برنامه ریزی کنید می تواند شما را به پیش ببرد و‌‌‌یا از پیشرفت باز دارد .

9- قانون انتظارات:

اگر با اعتماد به نفس انتظار وقوع چیزی را داشته باشید در جهان پیرامورتان امکان وقوع پیدا می کند .شما همیشه هماهنگ با انتظاراتتان عمل می کنید و انتظارات شما بر رفتار و طرز برخورد اطرافیانتان تاثیر می گذارد .

10- قانون تمرکز:

هر چیزی که ذهن خود را به آن مشغول سازید در زندگی واقعیت پیدا می کند .هر چیزی که روی آن تمرکز کنید و مرتبا به آن فکر کنید در زندگی واقعی شکل می گیرد و گسترش پیدا می کند . بنابراین باید فکر خود را بر چیزهایی متمرکز کنید که در زندگی واقعا طالب آن هستید .

11- قانون عادت:

حداقل 95% از کارهایی که انجام می دهید از روی عادت است ، خواه عادت‌های مفید و خواه عادت‌های مضر .

شما می توانید عادت‌هایی را که موفقیتتان را تضمین می کند در خود پرورش دهید . به این صورت که تا هنگامی که رفتار مورد نظر به صورت اتوماتیک و غیر ارادی انجام نشوند تمرین و تکرار آگاهانه و مدام آنرا ادامه دهید .

12- قانون جذب:

شما مرتبا افکار ، ایده‌ها و موقعیت‌هایی را که با افکار غالب شما هماهنگ هستند به خود جذب می کنید ، خواه افکار منفی خواه افکار مثبت .شما می توانید بهتر از اینکه هستید باشید ، ثروتمند تر از اکنون باشید و توانایی‌های بیشتری داشته باشید چون می توانید افکار غالب خود را تغییر دهید .

13- قانون انتخاب:

زندگی شما نتیجه‌‌‌ی انتخاب‌های شما تا این لحظه است .چون همیشه در انتخاب افکار خود آزاد هستید ، کنترل کامل زندگی تان و تمامی آنچه برایتان اتفاق می افتد در دست شماست .

14- قانون تفکر مثبت:

 برای موفقیت و شادی در تمام جنبه‌های زندگی تفکر مثبت امری ضروری است .شیوه‌‌‌ی تفکر شما نشان دهنده‌‌‌ی ارزش‌ها ، اعتقادات و انتظارات شماست .

15- قانون تغییر:

تغییر غیر قابل اجتناب است و چون با دانش روزافزون و تکنولوژی رو به پیشرفت هدایت می شود با سرعتی غیر قابل قیاس با گذشته در حال حرکت است .

کار شما این است که استاد تغییر باشید نه قربانی آن .

16- قانون کنترل :

این که تا چه حد در مورد خودتان مثبت فکر می کنید بستگی به این دارد که فکر می کنید تا چه حد زندگی تان را تحت کنترل دارید .سلامتی ، شادی و عملکرد عالی از طریق کنترل کامل افکار ، اعمال و شرایط پیرامونتان به وجود می آید . 

17- قانون مسئولیت:

هر جا که هستید و هر چه که هستید بخاطر آن است که خودتان اینطور خواسته اید .مسئولیت کامل آنچه که هستید ، آنچه که بدست آورده اید و آنچه که خواهید داشت بر عهده‌‌‌ی خود شماست .

18- قانون پاداش:

عالم در نظم و تعادل کامل به سر می برد . شما همیشه پاداش کامل اعمالتان را می گیرید .همیشه از همان دست که می دهید از همان دست می گیرید . اگر از عالم بیشتر دریافت می کنید به این دلیل است که بیشتر می بخشید . 

19- قانون خدمت:
 
پاداش‌هایی که در زندگی می گیرید با میزان خدمت شما به دیگران رابطه مستقیم دارد .هر چه بیشتر برای بهبود زندگی و سعادت دیگران کار و مطالعه کنید و توانایی‌های خود را افزایش دهید ، در عرصه‌های مختلف زندگی خود نیز پیشرفت بیشتری به دست می آورید .

20- قانون تاثیر تلاش

همه‌‌‌ی امیدها ، رویاها ، هدف‌ها و آرمان‌های شما در گرو سخت کوشی شماست .هر چه بیشتر تلاش کنید ، بخت و اقبال بهتری پیدا می کنید .هیچ راه میانبری وجود ندارد .

 

21- قانون آمادگی

شانس در واقع به هم پیوستن موقعیت و آمادگی است . عملکرد خوب نتیجه‌‌‌ی آمادگی کامل است که مراحل کسب آن اغلب از هفته‌ها ، ماه‌ها و سال‌ها قبل آغاز می شود .در هر حوزه ای موفق ترین افراد آنهایی هستند که همواره در مقایسه با افراد نا موفق وقت بیشتری را صرف کسب آمادگی برای انجام کار می کنند .

22- قانون حد توانایی

هیچ وقت برای انجام همه‌‌‌ی کارها وقت کافی وجود ندارد ولی همیشه برای انجام مهمترین کارها وقت کافی است .هر جه بیشتر کار کنید کارایی بیشتری پیدا می کنید . اما اگر بخواهید بیش از حد حد توانتان انجام امور مختلف را به عهده بگیرید نتیجه ای جز این نخواهد داشت که بفهمید توانایی شما برای انجام کارها حدی دارد .

23- قانون تصمیم

مصمم بودن از ویژگی‌های اساسی افراد موفق است .در زندگی شما هر جهشی در جهت پیشرفت ، هنگامی حاصل می شود که در موردی تصمیم روشنی گرفته باشید .

24- قانون خلاقیت:

ذهن شما می تواند به هر چیزی که برایش قابل درک باشد و آن را باور داشته باشد دست‌‌‌یابد .هر نوع پیشرفتی در زندگی تان با‌‌‌یک ایده آغاز می شود و چون توانایی شما در خلق ایده‌های جدید نا محدود است آینده‌‌‌ی شما نیز محدودیتی نخواهد داشت . 

25- قانون انعطاف پذیری:

در تعیین اهداف خود قاطعیت داشته باشید ، اما در مورد روش دستیابی به آنها انعطاف پذیر باشید .در عصر تحولات سریع ، رقابت شدید و کهنه شدن مدام همه چیز ، انعطاف پذیری و سازگاری از شرایط اساسی موفقیت است .

26- قانون استقامت:

معیار ایمان به خود ، توانایی استقامت در برابر سختی‌ها ، شکست‌ها و نا امیدی‌هاست .استقامت ویژگی اساسی موفقیت است . اگر شما به اندازه‌‌‌ی کافی استقامت کنید ، طبیعتا سرانجام موفق می شوید .

27- قانون صداقت:

خوشبختی و داشتن عملکرد عالی هنگامی به سراغ شما می آید که تصمیم بگیرید هماهنگ با والاترین ارزش‌ها و عمیق ترین اعتقادات خود زندگی کنید .

همیشه با آن بهترین ِ بهترین‌ها که در درون شماست صادق باشید .

28- قانون احساس:

شما در فکر کردن ، درک کردن و تصمیم گرفتن صددرصد احساسی عمل می کنید . با احساستان تصمیم می گیرید و با عقلتان توجیه می کنید .از آنجایی که کنترل افکارتان در دست خودتان است ، خوشبختی شما نیز بستگی به میزان اراده‌‌‌ی شما در کنترل افکارتان دارد .

29- قانون خوشبختی:

کیفیت زندگی تان را احساس شما در هر لحظه تعیین می کند و احساس شما را تفسیر شما از وقایع پیرامونتان تعیین می کند نه خود وقایع .هرگز برای اینکه تجربه‌‌‌ی خوشی از دوران کودکی داشته باشید دیر نیست . کافی است گذشته را مرور کنید و روشی را که برای تفسیر تجربیات خود داشته اید تغییر دهید .

30- قانون جایگزینی:

ذهن خودآگاه شما در آن واحد فقط می تواند‌‌‌یک فکر را در خود جای دهد ،‌‌‌یا مثبت‌‌‌یا منفی . شما می توانید با جایگزین کردن افکار مثبت به جای افکار منفی به خوشبختی دست پیدا کنید .ذهن مانند باغی است که در آن‌‌‌یا گل می روید‌‌‌یا علف هرز .

31- قانون اظهار:

هر گفته ای تاثیری به جا می گذارد . وقتی چیزی را با حالتی سرشار از احساس به خودتان می گویید ، افکار ، ایده‌ها و رفتارهایی هماهنگ با همان کلمات بوجود می آید .فقط راجع به چیز‌هایی فکر کنید که طالب آن هستید و راجع به آنچه که طالب آن نیستید فکر نکنید .

32- قانون عکس العمل:

افکار و احساسات شما تعیین کننده‌‌‌ی اعمال شماست و اعمال شما نیز به نوبه‌‌‌ی خود تعیین کننده‌‌‌ی افکار و احساسات شماست .اگر برخوردی مثبت ، خوشایند و خوش بینانه داشته باشید ، فردی مثبت ، خوشایند و خوش بین خواهی شد .

 

33- قانون تجسم:

دنیای پیرامون شما تصویری از دنیای درون شماست . تصاویر ذهنی که به آن مشغول هستید افکار ، احساسات و رفتار شما را تحت تاثیر قرار می دهد .

هر چیزی که به روشنی و با تمام وجود تجسم کنید نهایتا در زندگی شما به واقعیت می پیوندد .

34- قانون تمرین

هر چیزی را که مرتبا تمرین کنید تبدیل به‌‌‌یک عادت جدید می شود . شما می توانید رویکرد‌ها ، توانایی‌ها و کیفیات خوشبختی و موفقیت را در خود بپرورانید ، به این صورت که قوانین موفقیت را برای خود آنقدر تکرار کنید تا جزئی از شخصیت شما شوند .

35- قانون تعهد

کیفیت عشق و طول مدت‌‌‌یک دوستی رابطه‌‌‌ی مستقیم با عمق تعهد هر دو نفری دارد که می خواهند با‌‌‌یکدیگر رابطه‌‌‌ی موفقی داشته باشند .نسبت به کسانی که برایشان اهمیت زیادی قایل هستید از صمیم قلب و بی قید و شرط متعهد باشید .

36- قانون ارزش

شما همیشه به سوی کسانی که با شما ارزش‌ها ، باورها و اعتقادات مشترکی دارند و با آنها توافق دارید ، جذب می شوید .عشق کور نیست .

37- قانون تفاهم

میزان تفاهم شما با هر کس بستگی به این دارد که تا چه حد ارزش‌ها ، رویکردها ، هدف‌ها و باورهای مشترکی دارید .

38- قانون ارتباطات

کیفیت روابط شما را ، کیفیت و کمیت ارتباطات شما با دیگران تعیین می کند .ایجاد و حفظ روابط خوب نیاز به صرف وقت دارد .

39- قانون توجه

شما به چیزی توجه می کنید که آن را بسیار دوست دارید و برایش ارزش قائل هستید .با دقت گوش کردن به دیگران باعث می شود بفهمند که شما آنها را دوست دارید و این کار باعث ایجاد اطمینان می شود ،‌‌‌یعنی همان چیزی که اساس‌‌‌یک ارتباط دوستانه است  

40- قانون عزت نفس

هر کاری که در زندگی انجام می دهید برای حفظ‌‌‌یا افزایش عزت نفس است . شما در کنار کسی احساس خوشبختی می کنید که باعث می شود احساس کنید فردی ارزشمند و مهم هستید .هر چه بیشتر سعی کنید که عزت نفس را در دیگران افزایش دهید خودتان را نیز بیشتر دوست خواهید داشت و برای خودتان احترام بیشتری قائل خواهید شد .

41- قانون تلاش غیرمستقیم

در روابط با دیگران غیر مستقیم عمل کردن بیشتر باعث موفقیت می شود . برای اینکه‌‌‌یک دوست خوب داشته باشید باید‌‌‌یک دوست خوب باشید . اگر می خواهید روی دیگران تاثیر بگذارید باید شما هم از دیگران تاثیر بگیرید .

برای ایجاد و حفظ روابط دوستانه باید اول خودتان‌‌‌یک فرد دوست داشتنی باشید .

42- قانون تلاش معکوس

هر چه بیشتر تلاش کنید که به زور رابطه‌‌‌ی خوبی با دیگران ایجاد کنید کمتر موفق خواهید شد .برای ایجاد‌‌‌یک رابطه‌‌‌ی خوب کافی است فقط راحت باشید ، خودتان باشید و از لحظاتی که با دیگران هستید لذت ببرید .

43- قانون هویت

حساسیت بیش از حد‌‌‌یا شخصی کردن مسائل‌‌‌یکی از دلایل اصلی بروز مشکل در برقراری روابط با دیگران است .فقط از طریق غیرشخصی کردن ، جدا کردن خود از مسائل و داشتن‌‌‌یک نگرش عینی و واقع بینانه می توانید خوب عمل کنید و با دیگران روابط موثر برقرار سازید .

44- قانون بخشش

سلامت روانی شما دقیقا بستگی دارد به اینکه تا چه حد می توانید کسانی را که با اعمالشان به نحوی به شما آسیب رسانده اند براحتی ببخشید .بسیاری از ناراحتی‌ها و بدبختی‌ها ناشی از ناتوانی در بخشیدن دیگران است . این عدم توانایی منجر به مقصر شمردن دیگران و احساس کینه و نفرت نسبت به آنها می شود .

45- قانون پذیرش واقعیت

مردم تغییر نمی کنند . آنها را همان طور که هستند بپذیرید. سعی نکنید دیگران را عوض کنید‌‌‌یا انتظار داشته باشید تغییر کنند . شما نتیجه‌‌‌ی نگرش خودتان را می بینید .

کلید داشتن روابط خوب با دیگران ؛ پذیرش آنها به همان صورتی است که هستند .

46- قانون کم کوشی

بشر سعی می کند آنچه را که می خواهد با کمترین تلا ش ممکن بدست آورد . همه‌‌‌ی پیشرفت‌های بشر در زمینه‌‌‌ی تکنولوژی در واقع راه‌های دستیابی به بیشترین برون داد با کمترین درون داد است .بنابراین همه‌‌‌ی افراد بشر اساسا تنبلند و همواره به دنبال آسان ترین راه ممکن برای انجام کارها هستند .

47- قانون حداکثر

بشر همیشه سعی می کند در قبال صرف وقت ، پول ، تلاش‌‌‌یا احساس خود بیشترین نتیجه را حاصل کند . در انتخاب بین کمتر‌‌‌یا بیشتر ، ما همیشه بیشتر را انتخاب می کنیم .بنابراین ، ما مردم اصولا در انجام هر کاری حریص هستیم . این ویژگی فی نفسه نه خوب است و نه بد . این فقط‌‌‌یک واقعیت است .

48- قانون مصلحت

شما همیشه سعی می کنید در سریعترین زمان ممکن و با آسانترین راه به هدف‌هایتان برسید و کمتر به عواقب این کار توجه دارید .شما در هر کاری که انجام می دهید تمایل دارید که از روشی استفاده کنید که دردسر و مشکلات کمتری ایجاد کند .

49- قانون دوگانگی

شما برای هر کاری که انجام می دهید همیشه‌‌‌یکی از این دو دلیل را ارائه می دهید :

- دلیلی که درست به نظر می رسد

- دلیل واقعی

دلیلی که درست به نظر می رسد دلیلی احترام برانگیز و ظاهرا شرافتمندانه است . اما دلیل واقعی این است که راهی که انتخاب کرده اید در حال حاظر سریعترین و آسان ترین راه برای رسیدن به اهداف شماست .

50- قانون انتخاب

هر کاری که انجام می دهید بر اساس ارزش‌های غالب در آن لحظه است . حتی هیچ کاری نکردن هم نوعی انتخاب است .هر جا که هستید و هر کسی که هستید به دلیل انتخاب‌ها و تصمیم‌هایی است که تا این لحظه گرفته اید .

51- قانون ارزش واقعی

ارزش هر چیز در چشم بیننده است . برای هیچ چیز ارزش از پیش تعیین شده ای وجود ندارد . میزان ارزش هر چیز بهایی است که کسی حاضر است برایش بپردازد .کسی که حاضر است در مقایسه با دیگران بالاترین بها را برای چیزی بپردازد ارزش نهایی آنرا تعیین می کند .

52- قانون تعجیل

شما همیشه ترجیح می دهید که زودتر به آرزوهایتان برسید تا دیرتر .به همین دلیل است که در تمام عرصه‌های زندگی تان بی قرار هستید . 

53- قانون ارزش نهایی

تعیین کننده‌‌‌ی بهای اصلی هر محصول اینست که آخرین مشتری‌ها برای آخرین اقلام باقی مانده‌‌‌ی آن ، چقدر حاضرند بپردازند .  

54- قانون عرضه و تقاضا

هنگامی که مقدار کالا‌‌‌یا مواد اولیه محدود است ، افزایش قیمت منجر به کاهش تقاضا می شود و برعکس .تشویق باعث افزایش و تنبیه باعث کاهش می شود . در فعالیت‌های تولیدی ، مالیات و مقررات در حکم تنبیه عمل می کنند و در فعالیت‌های غیر تولیدی ، سود و مزایا به عنوان پاداش عمل می کند .

55- قانون کهن (Kohen)

همه چیز قابل بحث و مذاکره است .

چه در خرید و چه در فروش ، هر پیشنهاد قیمت‌‌‌یا شرایطی از سوی‌‌‌یکی از طرفین معامله در صورتی بهترین پیشنهاد است که بازار ، آنرا بپذیرد .همیشه برای رسیدن به قیمت بهتر صحبت کنید .

56- قانون داوسن (Davson)

اگر بدانید چگونه به بهترین نحو وارد مذاکره شوید ، همیشه می توانید معامله‌‌‌ی بهتری انجام دهید .

همیشه بیشتر از آنچه در نظر دارید مطالبه کنید . هرگز اولین قیمت پیشنهادی را نپذیرید . عجله نکنید و سپس قیمت بهتری را درخواست کنید . 

57- قانون تعیین مهلت

تعیین مهلت‌‌‌یکی از جنبه‌های ضروری معامله است . هرگاه پیشنهادی می دهید ، برای رد‌‌‌یا قبول آن مهلتی تعیین کنید .

اما اگر طرف مقابل برای شما مهلتی تعیین کند ، کافی است بگویید : " اگر فقط همین قدر وقت دارم جواب من منفی است " .

58- قانون شرایط پرداخت

شرایط پرداخت‌‌‌یک معامله از سایر شرایط ، حتی از قیمت مهمتر است .

شما معمولا می توانید هر قیمتی را بپذیرید اگر شرایط پرداخت مطلوب باشد . 

59- قانون آمادگی

80% موفقیت در معاملات بستگی به این دارد که تا چه حد از قبل خود را آماده کنید .

قبل از معامله حتما اطلاعات لازم را جمع آوری کنید ، کارهای مقدماتی را انجام دهید و از صحت فرضیات خود اطمینان حاصل کنید .

60- قانون جابجایی

قبل از معامله خود را به جای طرف مقابل بگذارید و پیش بینی کنید که او قصد دارد چگونه معامله را پیش ببرد .

هنگامی که از موقعیت طرف مقابل درک درستی پیدا کردید ، بهتر خواهید توانست معامله را به نفع خود به انجام برسانید .


چهارشنبه 6 بهمن 1389  7:48 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها