0

يك‌چهارم جوانان خاورميانه بيكار هستند

 
Meysam_Vampair
Meysam_Vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

يك‌چهارم جوانان خاورميانه بيكار هستند

طبق اعلام سازمان بين المللي كار، با وجود جهش بالا در رشد اقتصادي بسياري از كشورها، آمار رسمي بيكاران در جهان سال ميلادي گذشته به 205 ميليون نفر رسيد كه نسبت به سال 2009 تغيير نكرده بود و 27.6 ميليون نفر بيشتر از دوران قبل از بحران اقتصادي جهاني در سال 2007 بود.
سازمان بین‌المللی کار (ILO) متوسط بیکاری را در جهان 6.2 درصد اعلام کرد.

به گزارش ايلنا، طبق اعلام سازمان بين المللي كار، با وجود جهش بالا در رشد اقتصادي بسياري از كشورها، آمار رسمي بيكاران در جهان سال ميلادي گذشته به 205 ميليون نفر رسيد كه نسبت به سال 2009 تغيير نكرده بود و 27.6 ميليون نفر بيشتر از دوران قبل از بحران اقتصادي جهاني در سال 2007 بود.

این سازمان اعلام کرد كه میزان متوسط بیکاری در جهان همچنان در حد 6.2 درصد باقی مانده است که در مقایسه با سال گذشته به میزان جزئی کاهش پیدا کرده است با وجود این هنوز میزان بیکاری در جهان بسیار بیشتر از رقم 5.6 پیش از بحران مالی جهان است.

بنا بر اين گزارش، معضل بیکاری بیشتر مربوط به جوانان است. آمارها نشان می‌دهد كه بیشتر افزایش بیکاری مربوط به کشورهای توسعه یافته و اتحادیه اروپا است.

در آفریقا 23 درصد جوانان بیکار و در خاورمیانه نیز یک‌چهارم جوانان بیکار هستند.

طبق گزارش سازمان بين‌المللي كار، تنها نيمي از اين بيكاري‌ها از سال 2007 در اقتصادهاي صنعتي و اتحاديه اروپا روي داده است و بسياري از افراد جواني كه به سن كار كردن رسيده‌اند موفق نشده‌اند شغلي پيدا كنند.

در اقتصادهاي در حال توسعه مانند برزيل، قزاقستان و تايلند، نرخ بيكاري به سطح پيش از بحران اقتصادي كاهش يافته است. علاوه بر بيكاري، حدود 1.53 ميليارد نفر در كارهاي آسيب پذيري مانند شغل‌هاي موقت گرفتار هستند.

آمارها براي بيكاري جوانان نيز كه نشان مي‌دهد 78 ميليون نفر در سال2010 بدون شغل بودند كه نسبت به 73.5 ميليون نفر در سال 2007 افزايش داشته اند، نااميدكننده به نظر مي‌رسد.
 


 

چهارشنبه 6 بهمن 1389  7:15 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها