0

کتابي که آيت‌الله سبحاني به وزير قطری داد

 
Meysam_Vampair
Meysam_Vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

کتابي که آيت‌الله سبحاني به وزير قطری داد

اين مرجع تقليد در ديدار وزير فرهنگ قطر و هيات همراه در محل موسسه امام صادق‌(ع) قم کتابي از نوشته‌هاي خود با نام «اضاءات في طريق الوحدة و التعايش» را به هيات قطري داد و گفت: قيمت اين کتاب خواندن با دقت آن است.
آيت‌الله سبحاني به وزير فرهنگ قطر و هيات همراه که براي ديدار با وي به موسسه امام صادق‌(ع) آمده بود، کتابي از نوشته‌هاي خود را به آنها داد و قيمت آن راه هم گفت.

به‌گزارش ايسنا، اين مرجع تقليد در ديدار وزير فرهنگ قطر و هيات همراه در محل موسسه امام صادق‌(ع) قم کتابي از نوشته‌هاي خود با نام «اضاءات في طريق الوحدة و التعايش» را به هيات قطري داد و گفت: قيمت اين کتاب خواندن با دقت آن است.

اين مرجع تقليد خطاب به هيات قطري افزود: در قرآن تاکيد شده است «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا وَاذْكُرُوا نِعْمَةَ اللَّهِ عَلَيْكُمْ ... » (آل عمران: 103)، اين نشان از آن دارد که بايد به نقاط مشترک بين مسلمانان بيش از پيش توجه کرد.

وي تصريح کرد: اسلام چيزي جز کلمه توحيد نيست و توحيد نيز چيزي جز اسلام نيست، از اين رو بايد با بهره‌گيري بيشتر از مراکز علمي موجود به نقاط مشترک بين دو مذهب تشيع و تسنن توجه کنيم.

آيت‌الله سبحاني با آروزي رحمت براي امام شافعي‌(ره)، گفت: اختلاف فکري بين علماي شيعه و سني امر طبيعي است، اما مشترکات ما فراوان است که بايد به آنها تکيه کنيم.

اين مرجع تقليد با اشاره شخصيت قرضاوي، رييس اتحاديه جهان اسلام، خاطرنشان کرد: ايشان عالم بزرگي است، ولي نسبت به فتاوايش ملاحظاتي داريم.

به گزارش مركز خبر حوزه، احمد بن عبدالعزيز الکواري، وزير فرهنگ و هنر قطر نيز در اين ديدار با بيان اين که غير از خدا کسي کامل نيست، گفت: شبکه‌هاي ماهواره‌اي به جاي اين که ميان شيعه و سني وحدت ايجاد کنند باعث تفرقه مي‌شوند، از اين رو بايد توجه‌مان نسبت به آنها بيشتر باشد.
 


 

چهارشنبه 6 بهمن 1389  7:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها