0

تغییر نظام در مصر حتمی است/"روز خشم" پرحادثه ترین روز تاریخ معاصر بود

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

تغییر نظام در مصر حتمی است/"روز خشم" پرحادثه ترین روز تاریخ معاصر بود

 

یک تحلیلگر مصری در گفتگو با مهر با بیان اینکه تظاهرات روز گذشته مردم این کشور موسوم به روز خشم پرحادثه ترین روز تاریخ معاصر مصر بود گفت: تغییر نظام در مصر حتمی است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مردم مصر روز گذشته به تاسی از قیام مردمی تونس و براندازی نظام دیکتاتوری در این کشور تظاهرات گسترده ای برپا کردند.

حاضران در این تظاهرات سراسری با به آتش کشیدن و پاره کردن تصاویر "حسنی مبارک" رئیس جمهور مصر برکناری وی و ایجاد تغییرات و اصلاحات سیاسی و اقتصادی در کشورشان را خواستار شدند.

شدت اعتراضات مردمی به حدی بود که نیروهای امنیتی مصر از گلوله های پلاستیکی و ماشین های آب پاش و گاز اشک آور و سگ های پلیسی برای متفرق کردن مردم استفاده می کردند. در این تظاهرات 5 نفر از جمله یک نیروی امنیتی کشته شدند.

"الهامی الملیجی" کارشناس و تحلیلگر مصری در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تظاهرات ضد دولتی مردم مصر اظهار داشت: روز گذشته که روز خشم نامیده شده بود پرحادثه ترین روز تاریخ معاصر مصر به ویژه در 3 دهه اخیر بود.

وی با اشاره به قیام مردمی تونس و سرنگونی حکومت دیکتاتوری "زین العابدین بن علی" رئیس جمهور مخلوع این کشور گفت: به نظر می رسد آتش فشان انقلاب سرتاسر منطقه را فراگرفته است.

ملیجی با بیان این مطلب افزود: در تظاهرات روز گذشته بیش از ده ها هزار نفر شرکت داشتند که افراد حاضر در این تظاهرات ها صبح امروز توسط نیروهای مصری کاملا متفرق شدند.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  7:13 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها