0

امير حسيني: گاييچ امتحان خودش را پس داده سرمربيگري برازنده پيمان اكبري است

ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 18320

امير حسيني: گاييچ امتحان خودش را پس داده سرمربيگري برازنده پيمان اكبري است

امير حسيني، عضو سابق تيم ملي واليبال و عضو كنوني تيم باشگاهي پيكان در مورد آخرين وضعيت تيمش و تيم هاي ملي واليبال گفت.

به گزارش خبرگزاري دانشجويان (ايسنا)، متن كامل گفت و گوي امير حسيني را در ادامه خواهيد خواند.

* آقاي اميرحسيني از پيكان شروع كنيم. وضعيت تيمت چگونه است؟

- به نظر من در نيم فصل اول به دليل برگزاري بازيهاي آسيايي و بين المللي، بازيکنان ملي‌پوش نتوانستند در حد و اندازه خود ظاهرشوند و مسابقات از کيفيت خود به دور بود. همين طور تيم پيکان به دليل رفتن به بازيهاي جهاني، در ليگ برتر نتوانست بازيهايي خوبي به نمايش بگذارد. فکر مي کنم هيچ تيمي نيم فصل موفقي نداشت و احتمال زياد در دور برگشت اوضاع خيلي بهتر مي شود. زيرا هرتيم هفته اي يک بازي دارد و اين بار شرايط کاملا فرق خواهد کرد و بازيکنان به حد ايده آل خود خواهند رسيد و نيم فصل دوم خوبي خواهيم داشت.

* پيكان بازيكني خارجي جذب نمي كند؟

- فکر مي کنم يک بازيکن خارجي پشت خط زن که ايتاليايي هم هست انتخاب شده.

* فکر نمي کنيد فاصله بازيکنان نيمکت پيکان با بازيكنان داخل زمين زياد است؟

- نه، به نظر من پيکان نيمکتش هم نيمکت خوب وقوي اي هست. بازيکنان خوب، جوان و آينده داري دارد که مي توانند در آينده دل به اين بازيکنان ببندد و آينده ي واليبال پيکان را بسازند.

* فکر نمي کنيد بين پاسور اول ودوم كمي فاصله زياد است؟

- همه جا که نمي توانند بازيکنان رو يکسان بگيرند يکسري اختلافاتي هست، ولي وادي بازيکن بسيار خوبي است به نظر من خيلي خوب کار مي كند.

* مثلا در بازي آخر گويا شما بيمار بوديد. اگر بازي نمي‌کرديد فکر مي‌کنيد باز هم 3 -1 مي‌برديد؟

- بله، به نظر من وادي مي توانست تيم را جلو ببرد.

* در دور برگشت پيکان چندم مي‌شويد؟

- ما هدف نهايي مان اين هست که قهرمان شويم و ايمان داريم که مانند سال گذشته مقام قهرماني را به دست مي آوريم.

* نظر شما درباره بازي در تيم ملي چيست؟

- سرباز وطنم هستم و تازماني که فدراسيون واليبال لازم بداند که باشم، مطمئن باشيد كه صد در صد خواهم ماند.

* عملكرد چهارساله فدراسيون والبيال را چطور ارزيابي مي كنيد؟

- به نظر من فدراسيون واليبال در طي اين چهار سال اخير توانست به وعده‌ها و تعهدهاي خود به خوبي عمل کند وفکر مي‌کنم رئيس فدراسيون به تمام وعده‌ها و برنامه‌هاي خود جامه عمل پوشاند.

* آناستازي با گاييچ؟

- از نظر من هردو مربي خوبي هستند. آقاي گاييچ دراينجا امتحان خودشان را پس داده. واليبال ماخيلي به اروپاي غربي نزديك تر است. هم از لحاظ جسمي وهم از لحاظ فکري ما بسيار شبيه به غربي ها هستيم به اين دليل که بازيکنان ما صرف قدرت نمي تواند در آنها اثر بگذارد وموفقشان کند. بازيکنان ما از فکرشان بيشتر نسبت به قدرتشان استفاده مي کنند، ولي واليبال شرق براساس تمرين و قدرت بدني پايه ريزي شده است، اما مربي‌هاي ايتاليايي اين فکر راندارند. آنان فکر و ابزار خوب را چاشني کارشان قرار داده‌اند و کارايي بهتري داشته اند.

* فکر مي کنيد براي تيم ملي گزينه خارجي مناسبتر است يا ايراني؟

- واليبال ما دائم در درحال تکاپو و رشد کردن است ما بايد به دنبال کسي باشيم که کارايي وتوانايي کار کردن با اين بازيکنان را داشته باشد و در کل مديريت خوبي داشته باشد. به دليل اينکه تيم ما در حال حاضر تيمي است که فراتر از آسيا رفته تقريبا بايد بگويم ستاره هاي آسيا در اين تيم بازي مي کنند و هدايت ستاره ها بايد به دست يک انسان قدرتمند باشد که توانايي اين کار را داشته باشد وما بايد به دنبال گزينه اي باشيم که توانايي کار و تمرين با اين ستاره ها را داشته باشد.

* نظر شما در مورد پيمان اکبري چيست؟

- در چند جمله ميتوانم پيمان اکبري را خلاصه کنم مدير توانايي است. انساني هست که از قدرت فکر و مديريت بالايي برخورداراست واين خصوصيت رادر سالهاي طولاني که درتيم ملي کاپيتان بود نشان داد. از زماني هم که به دنياي مربيگري پيوست توانست ثابت کند كه از لحاظ بار فني، تجربي وعلم واليبال در سطح بسيار بالا قرار دارد و مي توانم به جرات بگويم که سر مربيگري برازنده اوست.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  7:01 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها