0

كميسيون اصل نود مباحث مربوط به آلودگي هواي تهران را بررسي كرد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

كميسيون اصل نود مباحث مربوط به آلودگي هواي تهران را بررسي كرد

 جلسه كميسيون اصل نود به منظور بررسي عوامل اثر گذاري بر آلودگي‌هاي تهران با حضور تعدادي از اعضاي مجمع نمايندگان استان تهران، قائم مقام سازمان محيط زيست، مدير كل حفاظت محيط استان تهران، نماينده شهرداري تهران و جمعي از كارشناسان و متخصصان محيط زيست پس از ظهر امروز در محل كميسيون اصل نود برگزار شد. 
در ابتداي اين جلسه حسين فدايي نايب رئيس كميسيون اصل نود، گفت: در كميسيون اصل نود گزارش مبسوطي پيرامون مشكلات زيست محيطي كلانشهر تهران با تاكيد بر آلودگي هواي اين شهر وجود دارد. 
وي افزود: كميسيون تاكنون جلسات و پيگيري‌هاي زيادي را به منظور بررسي لايحه مشكلات و معضلات زيست محيطي تهران انجام داده است و نتيجه اين پيگيري‌ها از دستگاه‌هاي نظارتي و اجرايي و بررسي‌هاي مربوط به خلع‌هاي قانوني منجر به تهيه گزارش جديدي شده است پس از طي مراحل نهايي در صحن علني قرائت خواهد شد. 
بعد از سخنان فدايي، تقوي كارشناس و متخصص مسائل محيط زيست توضيحاتي را در خصوص طرح جامع مديريت كيفيت هوا در شهرهاي بزرگ كشور ارائه داد. 
وي در ابتداي سخنان خود به بررسي آسيب شناسنانه برنامه جامع كاهش آلودگي هواي تهران مصوب سال 79 پرداخت و گفت: اين برنامه براي يك دوره 10 ساله تدوين شده بود و قرار بود كه در پايان سال 89 آلودگي هوا تهران كاهش پيدا كرده و به وضعيت مطلوب هوايي نزديك شويم. 
وي ادامه داد: هر چند اين برنامه به برخي از اهداف خود از جمله حذف سرب از بنزين كشور، رسيده است ولي در بسياري از زمينه‌ها موفق عمل نكرده است. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  6:44 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها