0

هيچ مقوله‌اي مانند وقف ماندگاري اموال را تضمين نمي‌كند

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

هيچ مقوله‌اي مانند وقف ماندگاري اموال را تضمين نمي‌كند

  غلامرضا محمدزاده بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: كاركرد وقف در ماندگاري آن است و تشويق و تبليغ كارهاي خير وقف در ساير اعمال ديده نمي‌شود، بنابراين در شرايط كنوني ترويج فرهنگ وقف در جامعه ضروري به نظر مي‌رسد. 
وي با تشريح عملكرد اداره كل اوقاف و امور خيريه استان فارس تصريح كرد: در سال‌هاي اخير حفظ و صيانت از اموال موقوفه، تأمين امنيت اموال وقفي به واقفان و توجه به عدم خروج اموال از مسير صحيح وقف از جمله كاركردهاي اين اداره كل است. 
محمدزاده بيان داشت: در شرايط كنوني، جامعه ما با چالش‌هاي بسياري رو به‌ رو است كه براي رفع معضلات ياري خيران به دولت مي‌تواند راهگشا باشد، به‌ويژه در بخش آموزش و فرهنگ خلاهاي بسياري ديده مي‌شود. 
وي از جمله راهكارهاي پيشرفت در جامعه را نگاه خيرخواهانه دانست و افزود: در جامعه امروزي وجود نگاه خيرخواهانه و نيك‌انديشانه در وقف نمود خوبي پيدا كرده است. 
محمدزاده گفت: اعزام 500 روحاني به مناطق محروم، اجراي مديريت و مرمت مساجد تاريخي با اعتباري افزون بر 500 ميليون تومان،‌ كلنگ‌زني 40 مسجد در اين استان، راه‌اندازي 14 هزار مركز فعاليت‌هاي قرآني در شيراز و انجام مساعدت‌هاي دارو و درمان در واحدهاي درماني از جمله اقدامات انجام شده توسط اداره اوقاف است. 
مديركل اوقاف و امور خيريه فارس با اشاره به نزديكي دهه مبارك فجر و قرار داشتن در آستانه هفته وقف ادامه داد: برگزاري 35 محفل قرآني در امامزاده‌هاي اين استان، اعزام 160مبلغ به كل استان، ساخت 30 ضريح متبركه با اعتباري افزون بر 500 ميليون تومان و انتخاب 135 اثر براي جشنواره وقف از جمله برنامه‌هاي هفته وقف اداره اوقاف است. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  6:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها