0

اعتراض مجلس به ضرب و شتم يك معلول در انگليس و آمريكا

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

اعتراض مجلس به ضرب و شتم يك معلول در انگليس و آمريكا

 اداره اخبار مجلس شوراي اسلامي، متن كامل نامه فاطمه آليا رئيس فراكسيون حمايت از حقوق معلولان و پيشگيري از معلوليت‌هاي مجلس به خانم پيلاي، كميسرعالي حقوق بشر سازمان ملل متحد به شرح زير است: 

سركار خانم پيلاي كميسرعالي حقوق بشر سازمان ملل متحد 

همانگونه كه مستحضريد افراد معلول جمعيت قابل توجهي از همنوعان ما هستند كه توجه به وضعيت زندگي و نيز رعايت حقوق فردي و اجتماعي آنان در صدر وظايف حقوق بشري ماست. وظايف دولت‌ها در كنوانسيون جهاني حقوق معلولان تصريح و رعايت مفاد آن همواره مورد تأكيد محافل حقوق بشري بوده است. 

چندي پيش، پليس خشن دولت انگليس درمواجهه با اعتراضات دانشجويي نه تنها به رعايت حقوق تظاهركنندگان وقعي ننهاد بلكه حمله و هجمه اي غيرانساني را متوجه فرد معلولي در بين جمعيت ساخت. در لس آنجلس آمريكا نيز پليس در برخوردي خشونت آميز و بيرحمانه فرد معلول ويلچرسواري را به بهانه واهي و غيرمنطقي مورد حمله قرار داد. اين نوع اقدامات نمونه آشكار نقض حقوق افراد داراي معلوليت و از مصاديق غيرقابل توجيه نقض حقوق بشر است. 

فراكسيون حمايت از حقوق معلولان در مجلس شوراي اسلامي به نمايندگي از آحاد معلولان ايران اقدامات غيرانساني پليس انگليس و آمريكا را محكوم مي كند و از سركار عالي مي‌خواهد كه با واكنش سريع در بررسي موضوع و اقدام مؤثر مانع گسترش نقش حقوق بشر و آزار و اذيت افراد معلول گرديد

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  5:59 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها