0

شبه پيتزاي مديترانه‌اي

 
pasargad54
pasargad54
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : آبان 1388 
تعداد پست ها : 2135
محل سکونت : اصفهان

شبه پيتزاي مديترانه‌اي


اين مخلوط سبزيجات كه در مايه‌اي خميري فرم پيتزا را به خود گرفته است ـ برخلاف ظاهر آن ـ روش پختي كاملا متفاوت با پيتزا دارد و غذايي مديترانه‌اي است

در ضمن براي آنكه اين غذا به لحاظ پروتئين حيواني نيز كامل شود، شما مي‌توانيد در آن از مقداري سوسيس مرغ يا گوشت نيز همراه ديگر سبزيجات زير استفاده كنيد.

مواد لازم براي 6 نفر:
ـ يك عدد بادمجان متوسط
ـ‌ يك عدد تخم‌مرغ
ـ يك پيمانه آرد سفيد گندم
ـ يك و يك چهارم پيمانه شير
ـ 2 قاشق چاي‌خوري پودر آويشن يا ارگانو
ـ يك عدد پياز قرمز متوسط
ـ 2 عدد كدوي سبز درشت
ـ 2 عدد فلفل دلمه‌اي (رنگي باشد بهتر است)
ـ 4 تا 5 قاشق سوپ‌خوري روغن مايع آفتابگردان
ـ 2 قاشق سوپ‌خوري پنير پارمسان رنده شده
ـ نمك و فلفل سياه، به ميزان لازم
ـ 2 شاخه مرزه، براي تزئين روي غذا

طرز تهيه:
1 ـ بادمجان را پوست كنده و پس از نصف كردن، به صورت عمودي حلقه حلقه كنيد. سپس آنها را بشوييد و در سبدي بريزيد تا آب اضافي آنها گرفته شود. حالا مقداري نمك روي بادمجان‌ها بپاشيد؛ به اين صورت هم تلخي احتمالي بادمجان از بين مي‌رود و هم به روغن كمتري براي سرخ كردن آن نياز است. پس از گذشت 10دقيقه، قطعات بادمجان را دوباره آبكشي كرده و با دستمال كاغذي حوله‌اي خشك كنيد.
2 ـ كاسه بلوري‌اي آماده كنيد و تخم‌‌مرغ را در آن بشكنيد و هم بزنيد؛ سپس آرد را كم‌كم به تخم‌مرغ اضافه كنيد و مرتب هم بزنيد. در اين فاصله، شير را نيز آرام آرام به مخلوط آرد و تخم‌مرغ بيفزاييد و به هم زدن آن‌قدر ادامه دهيد تا مايه‌اي نرم و غليظ حاصل شود. سپس آن را تا زمان لازم در يخچال قرار دهيد.
3 ـ فر اجاق گاز را روي 220 درجه سانتي‌گراد يا 425درجه فارنهايت يا شماره 7 از قبل روشن كنيد. پياز و فلفل دلمه‌اي‌ها را به 4 قسمت ببريد و كدوها را نيز با پوست حلقه حلقه كنيد. حالا روغن را در سيني فر يا تابه فلزي بدون دسته كائوچويي بريزيد و در فر قرار دهيد تا داغ شود. سپس آن را از فر بيرون آوريد و سبزيجات خرد شده را كف سيني بچينيد و به روغن آغشته كنيد. حالا تابه يا سيني را براي مدت 20 دقيقه داخل فر حرارت دهيد.
4 ـ پس از طي اين مدت، مايه را از داخل يخچال خارج كنيد و با قاشق كمي هم بزنيد. سپس تابه يا سيني را از فر بيرون آوريد و مايه را روي سبزيجات بريزيد و دوباره به فر برگردانيد و 30 دقيقه ديگر حرارت دهيد. وقتي اين مايه پف كرد و رنگ آن طلايي شد، حرارت فر را به 190 درجه سانتي‌گراد يا 375 درجه فارنهايت يا شماره 5 اجاق گاز كاهش دهيد و مدت 10دقيقه روي اين درجه، حرارت دهيد تا گوشه‌هاي اين مايه، سفت شود. در پايان پنير پارمسان رنده‌شده را همراه مرزه خرد شده روي غذا ريخته و سرو كنيد.

جمعه 15 آبان 1388  4:43 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها