0

خوشنويسان قرآني شناسايي مي‌شوند

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

خوشنويسان قرآني شناسايي مي‌شوند

  روابط عمومي مركز طبع و نشر قرآن كريم جمهوري اسلامي ايران، اين مركز به منظور بررسي و تحليل وضعيت كنوني خطوط نگارش قرآن و تكميل بانك اطلاعاتي خوشنويسان خط نسخ و ثلث، از تمامي هنرمندان اين رشته‌ها دعوت كرده است تا با ارسال يك نسخه از بهترين نمونه اثر قرآني خود به مركز كتابت قرآن كريم، در فراخوان اين آثار شركت كنند. 
شناسايي هنرمندان خوشنويس خط نسخ و ثلث و كشف استعدادهاي برجسته در سطح كشور، برنامه‌ريزي براي تشكيل كارگاه‌هاي خوشنويسي و كتابت قرآن كريم و بهره‌مندي از محضر اساتيد، در برگزاري نشست‌هاي هنري و برگزاري نمايشگاه‌هاي دوره‌اي آثار اساتيد و آثار برگزيده‌ فراخوان از اهداف اين فراخوان ذكر شده است. 
نگاه خوشنويس به خط‌هاي نسخ و ثلث به عنوان خط اصلي شرط شركت در اين فراخوان است و كتابت يك صفحه از قرآن كريم با اعراب‌گذاري كامل و ابعاد حداكثر 50×35 سانتي‌متر شرط شركت در بخش خط نسخ و كتابت يك آيه از قرآن كريم در قالب كتيبه يا قطعه و اندازه قلم آزاد و ابعاد حداكثر 100×70 سانتي‌متر، شرط شركت در بخش خط ثلث است. 
آثار ارسالي بايد با مركب مشكي، بر زمينه سفيد و ترجيحا فاقد هرگونه آرايه و تذهيب باشد. 
هنرمندان علاوه بر ارسال اصل آثار، مي‌توانند در اين مرحله تصوير آثار خود را به صورت فايل TIFF يا JPEG و با تراكم حداقل 300DPI به دبيرخانه فراخوان ارسال كنند. 
مشخصات فردي، دو قطعه عكس پشت‌نويسي شده، سابقه هنري، نشاني و شماره تماس، نيز بايد به همراه اثر ارسال شود. 
مهلت ارسال آثار تا پايان بهمن‌ماه 1389 و آثار ارسالي در صورت تمايل صاحب اثر، در بانك اطلاعاتي مجموعه، نگهداري مي‌شود. 
علاقه‌مندان مي‌توانند براي شركت در اين فراخوان به مجتمع امام‌خميني (ره)، ساختمان 6، دفتر مركزي كتابت قرآن كريم، واقع در بزرگراه رسالت مراجعه و يا با شماره تلفن 88153541 تماس بگيرند.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  5:32 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها