0

14مارس لبنان با آشوب‌ عليه دموكراسي چهره واقعي خود را نشان داد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

14مارس لبنان با آشوب‌ عليه دموكراسي چهره واقعي خود را نشان داد

 روزنامه سوري "الوطن " در مقاله‌اي با عنوان "سحر و جادوي سياه جريان المستقبل عليه وي انقلاب كرد " به پيامدهاي حضور آشوبگران جريان 14 مارس به دعوت رهبران اين جريان در خيابان‌هاي لبنان پرداخت. 

اين روزنامه تاكيد كرد ديروز براي همه لبناني‌ها و كشورهاي عربي حقيقت جريان المستقبل فاش شد چرا كه اين جريان همواره از پايبندي به دموكراسي و ساز و كار آن سخن مي‌راند. 

در اين مقاله آمده است جريان المستقبل تغيير مسالمت‌آميزي كه به رهبري اكثريت پارلماني جديد لبنان ايجاد شده است و لبنان را از زير يوغ سردمداران قدرت طي شش ساله گذشته بيرون آورد قبول نمي‌كند و با راي 68 نماينده پارلمان براي نخست‌وزير نجيب ميقاتي در برابر راي 60 نماينده ديگر به سعد الحريري مخالفت مي‌كند. 

ميشل سليمان رئيس جمهور لبنان ديروز نجيب ميقاتي را به طور رسمي مامور تشكيل دولت جديد لبنان كرد. 

رايزني‌هاي پارلماني براي معرفي نامزد مامور تشكيل دولت آينده لبنان ديروز براي دومين روز متوالي ادامه يافت كه بر اساس آن، "نجيب ميقاتي " نامزد اعلام شده از طرف گروه هشت مارس متشكل از حزب الله و همپيمانان آن 68 راي نمايندگان را در مقابل 60 راي "سعد حريري " نامزد گروه 8 مارس متشكل از جريان المستقبل و همپيمانان آن كسب كرد. 

طرفداران المستقبل ديروز سه‌شنبه به تحريك رهبران اين جريان و در حمايت از سعد الحريري در برخي مناطق لبنان اقدام به ايجاد ناامني و هرج و مرج كردند كه با مقابله ارتش لبنان مواجه شدند. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  5:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها