0

بازار داغ احتمالات حداقل دستمزد در سكوت خبري مسئولان

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

بازار داغ احتمالات حداقل دستمزد در سكوت خبري مسئولان

 با نزديك شدن به ايام پاياني سال طبق روال قانون هميشه بازار اظهارنظر‌ها و تحليل‌هاي افراد و گروه‌هاي كارگري و كارفرمايي راجع تعيين حداقل دستمزد سال آينده را داغ مي‌كند. 
در هفته‌اي كه گذشت افراد براساس معيارها و شاخص‌هاي موجود هر كدام حداقل نرخي را از سوي رسانه‌ها مطرح مي‌كنند و بازار گمانه‌زني‌ها در اين خصوص تا شروع جلسات شوراي عالي كار و پيگيري‌ روند رسمي با حضور شركاي اجتماعي كار ادامه خواهد داشت و حداقل دستمزد كارگران براي سال آينده در نيمه دوم اسفندماه تعيين مي‌شود. 
بر اين اساس هر چه به پايان بهمن و شروع اسفندماه نزديك مي‌شويم رسانه‌ها در اين حوزه فعال مي‌شوند. اما امسال حال و هواي تعيين حداقل دستمزد فرد كارگران تحت تاثير بزرگ‌ترين حراجي اقتصادي كشور يعني اجراي قانون هدفمندي يارانه‌ها است و كارشناسان حوزه كار از اعمال تورم اين موضوع در تعيين حداقل‌هاي رفاه خانوار چهار نفره و مزد هستند. 
دهقان يك عضو هيئت مديره كانون شوراهاي اسلامي كار تهران در هيمن باره از احتمال افزايش 32 تا 22 درصد حداقل مزد سال آينده كارگران خبر مي‌دهد و اظهار مي‌كند: طبق برآوردها حداقل مزد 370 تا 400 هزار تومان خواهد بود. 
اين در حالي است كه برخي ديگر از كارشناسان حوزه كار از عدم رعايت حداقل دستمزد فعلي در بنگاه‌هاي كوچك خبر مي‌دهند. 
خادمي‌زاده در اين راستا عنوان مي‌كند: قوانين فعلي كار اعم از حقوق، بيمه و ايمني و ديگر موارد در حال حاضر در مورد بنگاه‌هاي كوچك كه بخشي اعظم كار و توليد را تشكيل مي‌دهند رعايت نمي‌شود و بايد با همكاري دستگاه‌ها به دنبال حل اين موضوع بود.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  5:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها