0

گوانتانامو سبب ننگ آمريكا در جهان شده است

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

گوانتانامو سبب ننگ آمريكا در جهان شده است

  حدود 800 سال از زماني كه يكي از پادشاهان انگليس قانون قضايي را در 39 بند امضا كرد مي‌گذرد. در اين قانون به وضوح آمده است كه هيچ‌كس نبايد زنداني شود مگر اينكه حكم قضايي درباره وي صادر شود. اين همان قانوني است كه هم‌اكنون مبناي قوانين بسياري از كشورها قرار گرفته است. 

اين روزنامه آلماني در ادامه نوشت كه متاسفانه امروزه اين قانون علاوه بر تعدادي از كشورهاي جهان، توسط آمريكا به عنوان بزرگترين كشور مدعي دموكراسي غربي نقض مي‌شود و در اين زمينه زندان گوانتانامو شاهد بزرگي بر اين مدعاست. 

براساس اين گزارش، آمريكا در حالي همچنان از بستن اين زندان خودداري مي‌كند كه اميد مي‌رفت با پيروزي "باراك اوباما " رئيس‌جمهور آمريكا در انتخابات، اين زندان به زودي بسته شود اما به تازگي اعلام شد كه آمريكا اين زندان را به دليل پاره‌اي اقدامات درباره زندانيان نخواهد بست و اين در حالي است كه براي رسيدگي به موارد اتهامي متهمان نيز دادگاهي تشكيل نخواهد شد بلكه كميسيوني متشكل از مقامات و وزرا بر آن نظارت خواهند كرد. 

محكوميت "احمد غيلاني " نخستين زنداني گوانتانامو به حبس ابد كه قرار بود در آمريكا محاكمه شود، در جلسه دادگاه غيرنظامي روز گذشته در آمريكا بدون در نظر گرفتن كوچكترين جاي بخشش و بررسي بيشتر در خصوص نقش وي در بمب‌گذاري سال 1998 در سفارت‌هاي آمريكا در آفريقا، نخستين نمونه بارز در اين زمينه است. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  5:14 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها