0

كشف سومين مورد نادرترين گروه خوني ايران در چالوس

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

كشف سومين مورد نادرترين گروه خوني ايران در چالوس

 كامبيز كيادليري امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در چالوس افزود: اين گروه خوني كه فنوتيپ بمبئي نام دارد موردي بسيار نادر است كه با اين مورد تاكنون 14 نفر در ايران شناسايي شده‌اند. 
وي اظهار داشت: در سال‌هاي گذشته نيز دو نفر با اين گروه خوني در انتقال خون چالوس با اين گروه خوني شناسايي شده بودند كه يكي مسافري از بوشهر بود و ديگري دانشجوي ساكن چالوس از تهران و اين مورد نخستين فرد بومي با گروه خوني بمبئي در كل استان‌هاي شمالي مورد شناسايي قرار گرفته است. 
رئيس انتقال خون چالوس ادامه داد: اين فرد خانمي 41 ساله است كه براي انجام عمل جراحي نيازمند خون بود اما پزشكان براي تزريق خون براي ايشان دچار مشكل شده و با گزارش اين موضوع و انجام آزمايشات مربوط گروه خوني بمبئي محرز شد و براي دريافت خون مورد نياز از سوي سازمان انتقال خون كشور مذاكرات انجام شده و در نهايت با انتقال دو واحد خون به بيمارستان نوشهر محل بستري اين خانم عمل جراحي با موفقيت انجام گرفت. 
وي با اشاره به اينكه اين گروه خوني بسيار نادر است، بيان داشت: از هر يك ميليون ايراني يك نفر با اين گروه خوني بايد وجود داشته باشد كه پيش‌بيني مي‌شود 75 نفر در كشور را شامل مي‌شود. 
كيادليري تصريح كرد: فراواني اين گروه خوني در بمبئي هندوستان بيش از ساير مناطق دنيا است به طوري كه در اين شهر از هر 8 هزار نفر يك نفر اين گروه خوني را دارا است. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  5:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها