0

36 درصد موقوفات كشور‌ داراي‌ سند است

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

36 درصد موقوفات كشور‌ داراي‌ سند است

 تقي‌ رضايار‌ پيش از ظهر امروز در همايش‌ وقف در آيين‌ اسلام كه‌ در سالن اجتماعات ادار‌ه اوقاف و امور خيريه‌ آذربايجان غربي برگزار شد، اظهار داشت: امسال عملكرد‌ صندوق عمران موقوفات در سطح كشور‌ پنج هزار و 600 درصد نسبت به سال گذشته رشد دارد. 
وي‌ گفت: با ترويج‌ فرهنگ وقف در جامعه و بهره‌برداري‌ مناسب از موقوفات مي‌توان گام‌هاي‌ مهمي‌ براي‌ بر طرف كردن محروميت‌ ‌و گسترش اماكن‌ فرهنگي‌ و مذهبي‌ در جامعه برداريم‌. 
رضايار با اشاره بر ترويج‌ فرهنگ وقف و نقش آن در حل مشكلات‌ ديني‌ و فرهنگي‌ در سطح جامعه گفت: اداره اوقاف اگر طبق احكام‌ اسلامي در جامعه عمل كند مي‌تواند تأثير‌ بسزايي‌ در حل بسياري‌ از مشكلات‌ اجتماعي‌ و فرهنگي‌ داشته باشد. 
قائم مقام سازمان اوقاف و امور خيريه‌‌ بحث وقف موقوفات، امامزاده و اماكن‌ مذهبي‌ و بحث قرآن را يكي‌ از وظايف‌ عمده سازمان اوقاف و امور خيريه‌ برشمرد. 
اين مسئول عنوان كرد: موقوفات يك‌ امانت الهي‌ است و وظيفه‌ همه مسئولان اين است كه‌ در حفظ و احياي‌ موقوفات تلاش كنند. 
وي با اشاره بر نقش تأثيرگذار حضور مردم و مسئولان در مناسبت‌هاي مختلف در سطح كشور تصريح كرد: مساجد، امامزادگان و بقاع متبركه بهترين مكان‌هايي هستند كه مردم در پناه آنها مي‌توانند به فرهنگ وقف و تأثير آن در جامعه بپردازند. 
رضايار با بيان اينكه موقوفات در سطح كشور مي‌توانند منشأ اثرات و خيرات بسياري در اقتصاد كلان كشور و حفظ ارزش‌هاي اسلامي باشند، گفت: طبق فرمايشات‌ مقام معظم رهبري امامزاده‌ها بايد به قطب فرهنگي‌ ‌در جامعه تبديل شوند. 
اين مسئول با بيان اينكه خيران مدرسه‌ساز كشور امسال حدود 700 ميليارد تومان تعهد كردند كه در امر مدرسه‌سازي كمك كنند، اذعان داشت: اگر اين 700 ميليارد صرف خانه‌هاي فرزندان حضرت فاطمه زهرا (س)، عمران و آبادي امامزاده‌ها شود به اندازه 35 سال اعتباري كه اكنون دولت كمك مي‌كند تا اين امامزاده‌ها را بسازيم، مي‌توانيم بازسازي داشته باشيم. 
وي با اشاره به اهميت تبديل بقاع متبركه به قطب فرهنگي و اجتماعي در سطح كشور يادآور شد: بايد با برنامه‌ريزي، مديريت و نيروي انساني در سطح استان و شهرستان‌ها براي آباداني اماكن تلاش شده براي تبديل امامزاده‌ها به يك قطب فرهنگي نيز بايد تلاش كنيم. 
رضاياراذعان داشت: از محل اعتبارات موقوفات و دولتي‌ بيش‌ از 100 ميليارد‌ ريال از سال 87 تاكنون‌ به‌ مساجد آذربايجان غربي كمك ‌شده است. 
اين مقام مسئول ادامه داد: در حال حاضر 75 درصد موقوفات استان آذربايجان غربي داراي‌ سند هستند.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  4:57 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها