0

شمقدری سینما آفریقا را به اتحادیه تهیه‌کنندگان داد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

شمقدری سینما آفریقا را به اتحادیه تهیه‌کنندگان داد

  در این جلسه که با حضور جواد شمقدری معاون امور سینمایی و 17 نفر از هیئت مدیره، شورای نظارت، بازرسان و بعضی از اعضا اتحادیه تهیه‌کنندگان تشکیل شد در مورد سینما بحث و گفتگو شد.

سیدمحمد حسینی وزیر ارشاد در ابتدای این جلسه با تبریک تشکیل صنف واحد تهیه‌کنندگان گفت: «از تمام کسانی که در این اقدام تلاش داشته‌اند سپاسگذارم. یکی از مشکلات ما برای ارتباط با سینماگران این بود که مشخص نبود باید با چه کسانی ارتباط داشته باشیم و این صنف راه را برای گسترش ارتباط باز کرد. اختلاف نظر خوب است، اما در راه اجرا مانع هر اقدامی است وحدت رویه و یک برنامه شفاف می‌تواند به رشد و اعتلای سینمای ایران کمک کند.»

در ادامه جلسه بعضی از اعضای حاضر مباحثی را در خصوص مسائل امروز سینمای ایران اعم از مبارزه با قاچاق، حل مشکلات سالن‌های سینمای ایران، واگذاری بعضی از تجهیزات به دفاتر سینمایی، جلب مشارکت فعال بانک‌ها در پروژه‌های سینمایی، مشوق‌های صادراتی برای فیلم‌های سینمای ایران از جمله مباحث مطرح کردند و اعضا خوستار پیگیری همه این موارد از سوی نایب رئیس شورای عالی سینما شدند.

پس از جلسه این گروه با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، جلسه‌ای نیز با حضور ‌اعضای صنف واحد تهیه‌کنندگان در دفتر معاونت سینمایی تشکیل شد و مباحثی در خصوص مسائل روز سینمای ایران و جشنواره فیلم فجر مطرح شد که در همین جلسه اعضا درخواست داشتند سینما آفریقا در زمان جشنواره فیلم فجر در اختیار صنف واحد تهیه‌کنندگان قرار گیرد که معاون امور سینمایی نیز با این درخواست موافقت کرد و دستورات لازم برای انجام این کار را به مسئولان جشنواره صادر کرد.

اعضای حاضر در این جلسه عبارت بودند از سیدضیا هاشمی، علی معلم، جمال شورجه، محمدعلی نجفی، محسن علی‌اکبری، علی‌اکبر ثقفی، سعید سهیلی، احمد نجفی، هارون یشایایی، مهدی صباغ‌زاده، حبیب کاوش، مرتضی شایسته، محمد پیرهادی، حبیب‌الله کاسه‌ساز، محمد نیک‌بین و جمال ساداتیان.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  4:17 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها