0

در بزرگداشت دهه فجر از پخش موسیقی پرهیز شود

 
saeedeh_cj
saeedeh_cj
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : اردیبهشت 1388 
تعداد پست ها : 351
محل سکونت : قم

در بزرگداشت دهه فجر از پخش موسیقی پرهیز شود

 تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) گفت: دستگاههای متولی در برگزاری مراسم برزگداشت دهه فجر به حرمت موسیقی توجه کرده و حتی المقدور سعی کنند از پخش آن به همراه سرودها و سایر برنامه های بزرگداشت خودداری کنند.

به گزارش شبکه خبری قم، حجت الاسلام والمسلمین محمد سعیدی روز دوشنبه در دیدار با مسوولان کمیته های ستاد برگزاری مراسم دهه فجر قم گفت: متاسفانه در برخی مراسم های و مناسبت های مذهبی و انقلابی شاهد نواختن موسیقی هستیم که این امر قابل قبول نبوده و باید از پخش موسیقی حتی در سرودهای انقلابی و مذهبی نیز پرهیز کرد.
وی افزود: ضرورتی ندارد که همراه یک گروهی که سرود می خوانند موسیقی پخش شود و باید برای حفظ قداست دهه فجر از موسیقی پرهیز شود و برنامه های شاد دهه فجر بدون آلات و ادوات موسیقی باشد.
سعیدی گفت: باید همه تلاش کنند که جلوه دهه فجر را افزایش داده اما توجه به جلوه و آرایه های این دهه نباید موجب غفلت از کارهای با محتوا شود.
وی ادامه داد: متولیان و مسوولان دستگاهها به دنبال بالا بردن آمار و ارقام نباشند بلکه تاکید آنها باید بر روی محتوا و ارزش کیفی کارها باشد و اگر نهادی کاری انجام دهد اما با محتوا و با کیفیت ، کفایت می کند.
امام جمعه قم همچنین با تاکید بر توجه به خانواده ها گفت: تاکید من روی خانواده ها به این علت است که دشمن تلاش فراوانی برای شعله ور نمودن آتش فتنه دارد و این فتنه عظیم که امر را بر بزرگان مشتبه نمود خانواده ها را بیشتر تهدید می کند.
وی افزود: آمارهایی در اختیار است که نشان می دهد دشمن برنامه ویژه ای برای منحرف نمودن خانواده ها از آرمان های انقلاب دارد و باید با این حربه دشمن به مقابله برخیزیم.
سعیدی گفت: هر ساله مناسبت هایی که با ایام دهه فجر توام می شود که باید علاوه بر توجه ویژه به این مناسبت های همزمان، حداکثر بهره برداری را برای ترویج بهتر انقلاب بکنیم.
وی افزود: مثلا امسال که دهه فجر مصادف با ایام شهادت امام رضا(ع) شده است فرصت مناسبی است تا مقایسه ای میان هجرت حضرت امام رضا(ع) و امام خمینی(ره) صورت گیرد و از این مناسبت ها برای تبیین انقلاب بهره لازم را ببریم.
 

چهارشنبه 6 بهمن 1389  3:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها