0

شاپكات جايزه كتاب كاستا را به خانه برد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

شاپكات جايزه كتاب كاستا را به خانه برد

 «شاپكات» امسال با ارائه مجموعه اشعار نه چندان حجيم «بي ثباتي» توانست توجه هئيت داوران اين دوره از جايزه كتاب كاستا را به خود جلب كند و جايزه نقدي را با خود به خانه برد. 
«شاپكات» اين شاعر 57 ساله پس از شنيدن نامش به عنوان برنده اين دوره از جايزه كتاب كاستا، به خبرنگاران گفت: عصر سه‌شنبه با شنيدن اين خبر بسيار شوكه شدم. انتظار نداشتم كه اين مجموعه اشعار بتواند آراء هئيت داوران را به خود جلب كند و جايزه را از آن خود كند. اين مسئله بسيار دور از ذهن بود اما اتفاق افتاد. 
سال گذشته نيز جايزه كتاب كاستاي بريتانيا برخلاف سال‌هاي قبل كه همواره يك نويسنده جايزه را دريافت مي‌كرد، به يك شاعر رسيد. 
«كريستوفر ريد» شاعر و خالق مجموعه اشعار «پراكندگي» در سال گذشته موفق شد جايزه كاستا را به نام خود ثبت كند و امسال نيز اين جايزه به يك شاعر اهدا شد 
«شاپكات» با اشاره به اهميت جايزه كتاب كاستا، اضافه كرد: اين جايزه مي‌تواند مشوق خوبي براي خلق آثار بهتر و موفق‌تر باشد. 
مجموعه اشعار اين شاعر كه موفق به دريافت جايزه نقدي كاستا شد، 54 صفحه دارد و بسيار توجه اعضاي هئيت داوران را به خود جلب كرده است. 
جايزه كتاب كاستا كه پيش از اين با عنوان «جايزه ادبي ويت برد» شناخته مي‌شد، از سال 1971 به صورت سالانه به داوري آثار منتشر شده در حوزه‌هاي مختلف مي‌پردازد و برترين كتاب را از ديدگاه خود انتخاب و به جامعه ادبي معرفي مي‌كند. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  3:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها