0

نسخه دو ساعته «خاك و آتش» در بخش مسابقه جشنواره فجر

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

نسخه دو ساعته «خاك و آتش» در بخش مسابقه جشنواره فجر

 «محمد قهرماني» در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار سينمايي فارس در اين باره گفت: فيلم اكنون آخرين روزهاي صداگذاري را توسط «آرش اسحاقي» طي مي‌كند تا با قطعي شدن رايزني با يكي از لابراتوارهاي سينمايي، نخستين كپي آن را تهيه‌ كنيم. 
وي افزود: 200 دقيقه راش پس از طي فيلمبرداري، داشتيم كه آقاي صباغ‌زاده در تدوين نسخه اوليه فيلم را با مدت زمان 118 دقيقه، آماده كردند و اين نسخه در جشنواره فيلم فجر به نمايش در مي‌آيد. ولي براي اكران عمومي 17 دقيقه آن كم خواهد شد. 
قهرماني با بيان اين مطلب كه تمام تلاش گروه براي ارائه فيلمي تاريخي به معناي واقعي بوده، گفت: تمامي تلاش ما اين بوده تا فيلم خوبي را بسازيم و در اين راستا از همه پتانسيل ها و ظرفيت‌هاي سينمايي استفاده كرديم. 
وي افزود: حضور بازيگران شناخته شده‌اي چون فريبرز عرب نيا و ميترا حجار، بهره‌گيري از بهترين عوامل فني و هنري بخشي از تلاش ما براي توليد هر چه بهتر يك اثر تاريخي بوده است. 
قهرماني كارگرداني اين اثر را ستود و گفت: اين فيلم، سكانس‌هاي منحصر به فردي دارد كه از جزئيات خاصي برخوردار است. علي‌رغم پيش‌فرضي كه در مورد فيلم‌هاي تاريخي وجود دارد، اين فيلم از سرعت بالايي در ارائه اطلاعات و رخدادها برخوردار است. 
قصه فيلم «خاك و آتش» به وقايع 90 سال قبل برمي‌گردد كه انگليسي‌ها از مسير هندوستان به ايران وارد مي‌شوند و به بهانه احداث خطوط راه ‌آهن و تلگراف در خطه سيستان و بلوچستان به قاچاق اسلحه و ناامن كردن منطقه مشغول مي‌شوند. در اين جريان شخص بلوچي به نام «جي‌اند» با حمايت يك روحاني با انگليس‌ها مبارزه مي‌كند. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  3:02 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها