0

محاكمه "ويكتور بوت " در آمريكا بخشي از يك بازي سياسي بزرگ است

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

محاكمه "ويكتور بوت " در آمريكا بخشي از يك بازي سياسي بزرگ است

  "آلا بوت " همسر "ويكتور بوت " تاجر روسي كه از سوي دولت آمريكا متهم به فروش سلاح به گروه‌هاي تروريستي است، قصد مقامات آمريكايي در مورد به تعويق انداختن روند محاكمه همسر خود به ماه سپتامبر را تلاش براي راه‌اندازي يك «نمايش سياسي» توصيف كرد. 

به عقيده وي، قصد دولت آمريكا از اين اقدام توجيه هزينه‌هاي اختصاص يافته براي مبارزه با تروريسم در نظر ماليات‌پردازان آمريكايي است. 

خانم بوت در تفسير به تعويق افتادن جلسات محاكمه همسر خويش به تاريخ 12 سپتامبر سال 2011، يعني دقيقا يك روز بعد از دهمين سالگرد حمله تروريستي 11 سپتامبر سال 2001 در آمريكا، گفت: "من از مبارزه با تروريسم حمايت مي‌كنم، ولي اجازه نمي‌دهم اين مسئله بدون دليل بهانه‌اي براي بدبختي خانواده من شود. " 

وي كه براي شركت در جلسات شنود دادگاه همسر خود به آمريكا سفر كرده، در يك ارتباط مستقيم تلويزيوني با مسكو به اظهارنظر در اين رابطه پرداخت. 

خانم بوت روند محاكمه همسر خود را تنها «يك بازي سياسي بزرگ» ارزيابي كرد كه دولت آمريكا با استفاده از آن تلاش مي‌كند تا ذهن ملت خود را از واقعيت مشكلات موجود در عرصه سياست خارجي، از جمله مشكلات مربوط به عراق و افغانستان را دور نگه دارد. 

پيش از اين رسانه‌هاي گروهي اعلام كردند كه روند محاكمه "ويكتور بوت " كه دولت آمريكا وي را به قاچاق تسليحات نظامي، مشاركت در قتل شهروندان آمريكايي و حمايت از تروريسم متهم كرده،‌ به ماه سپتامبر آتي موكول شده است. 

اين تاجر روس در ماه مارس سال 2008 به درخواست دولت آمريكا در كشور تايلند دستگير شد. بوت برخلاف دو راي صادره از سوي دادگاه قضايي تايلند، بعد از سپري كردن دو سال حبس در زندان‌هاي اين كشور، بالاخره در ماه نوامبر سال 2010 از سوي دولت تايلند به ارگان‌هاي انتظامي آمريكايي تحويل داده و به خاك ايالات متحده فرستاده شد. 

وزارت امور خارجه روسيه تلاش زيادي كرد تا مانع از استرداد بوت به آمريكا شود، ولي اين تلاش با توجه به اعمال فشار دولت آمريكا بر مقامات تايلند نتيجه‌اي نداشت. 

اين تاجر روس تمامي اتهامات وارده به خود را رد كرده و تاكيد دارد كه هرگز به معاملات سلاح نپرداخته و هيچ تماسي با گروه‌هاي تروريستي نداشته است. البته اگر اتهامات وي در مجامع قضايي آمريكايي ثابت شود، وي حداقل به 25 سال زندان و حتي ممكن است به حبس ابد محكوم شود. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  2:52 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها