0

راه‌هاي پيشگيري از عفونت حاد تنفسي تشريح شد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

راه‌هاي پيشگيري از عفونت حاد تنفسي تشريح شد

 علي گل‌محمدي در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس افزود: عفونت حاد تنفسي عفونتي است كه از بيني تا ريه را درگير مي‌كند. سرماخوردگي، آنفلوانزا گلو دردهاي چركي، عفونت‌هاي ريوي و برونشيت در اين گروه قرار مي‌گيرد و علائم اين بيماري شبيه به هم هستند. دارو نيز نياز ندارد و مصرف مسكن مي‌تواند بيماري بر طرف كند. 

وي گفت: رفت و آمد در مكا‌هاي شلوغ، سالمندان، افرادي كه از تغذيه مناسب برخورد نيستند و مبتلا به سوء تغذيه هستند و افرادي كه به هر دليلي مشكل نقص ايمني دارند مانند بچه‌هاي كوچك و يا افرادي كه داروهايي مصرف مي‌كنند و سيستم ايمني ضعيف هستند در معرض خطر عفونت‌هاي حاد تنفسي قرار دارند. 

رئيس اداره پيشگيري‌ و مبارزه با بيماري‌هاي دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي افزود: شايع‌ترين علامت اين بيماري تب بيشتر از 37.8 سانتي‌گراد است، سرفه، گلودرد، سردرد، درد در ناحيه عضلاني، دست و پا، احساس خستگي و بي‌حالي، اسهال و استفراغ از علائم ديگر عفونت‌هاي حاد تنفسي است. 

گل محمدي افزود: هر عطسه يا سرفه‌ فرد بيمار تا 2 متر بيماري را انتقال مي‌دهد. دست‌هاي اين افراد پس از عطسه يا سرفه آلوده مي‌شود و ترشحات چشم‌ها و آب بيني نيز موجب انتقال بيماري مي‌شود كه بايد با آب و صابون شسته شود.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  2:25 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها