0

شباهت‌هاي ناجوانمردانه صدام و معاويه در ميدان‌هاي جنگ

 
amuzesh2005
amuzesh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1387 
تعداد پست ها : 6524
محل سکونت : آذربایجانشرقی

شباهت‌هاي ناجوانمردانه صدام و معاويه در ميدان‌هاي جنگ

جبهه‌هاي گسترده نبرد حق عليه باطل در طول هشت سال دفاع مقدس شاهد تلاش مردان مردي بود كه در سنگرهاي دفاع از قرآن و اسلام با اتكا به مباني انسان‌ساز دين مبين اسلام، با خصم مردانه مي‌جنگيد روزها شاهد رزم بي‌امان آنها و شب‌ها آواي مناجات آنها در كنار خاكريزهاي معرفت عرش‌نواز بود. صدام با استفاده از بدل، خود را در جبهه‌ها و خط مقدم نشان مي‌داد همان‌گونه كه معاويه از ترس شمشيرمردان جبهه حضرت علي(ع) در گوشه‌اي مي‌خزيد و با استفاده از بدل،رشادت جعلي خود را به نمايش مي‌گذاشت.
صدام با استفاده از عناويني همچون سردار قادسيه و مدافع اعراب به كارزار مدافعان قرآن،اسلام و اهل بيت(ع) آمده بود. او همچون معاويه، در هنگام سختي با تمسك به قرآن، صلح طلب مي‌شد و همچون معاويه بند حياتش به زرسالاران عربي بود كه با تكيه بر ثروت‌هاي باد آورده ناشي از سلطنت بر ممالك اسلامي همچون اعراب مرتجع در منطقه در زمان معاصر تغذيه مي‌شد تا تداوم تجاوزش برقرار باشد.
در غارت و در هم كوبيدن شهرها و بلاد همانگونه كه سپاهيان معاويه حتي به زنان و كودكان غير مسلمان هم رحم نمي‌كردند و به كشتار و چپاول دست مي‌زدند ارتش مزدور صدام نيز با خوي سلفي درهم كوبيدن مناطق مسكوني كارنامه‌اي تازه از جنايات ضدبشري خلق كرد و به شهروندان عراقي نيز رحم نكرد. اين ديو سيرت حاكم بر بغداد همانند معاويه ادعاي سيادت بر كل اعراب و ممالكت اسلامي را داشت خوي ناجوانمردي او حتي به هم پيمانانش نيز رحم نكرد و مانند معاويه بر اصل گذاشتن لبه تيز شمشير بر بالا سر هم پيمانانش همواره تاكيد داشت. جرات در حمله به مساجد و حسينيه‌ها و اماكن مقدسه را نيز از معاويه به ارث برده بود و چون او همواره اهل بيت (ع) را دشمن خويش برمي‌شمرد.
تظاهر به دينداري را نيز به هنگام تنگنا از سبزنشين مكار شام درس گرفت و همچون معاويه بزرگترين زندان‌ها و تشكيلات شكنجه را براي كشتار ياران اهل بيت (ع) به راه انداخت. چون معاويه كه دستش به خون عمار ياسر صحابه گرانقدر پيامبر (ص) آغشته شد او نيز شمار زيادي از علماي طراز اول جهان شيعه را با هولناك‌ترين حالت‌ها به شهادت رساند.
بساط عيش و عشرتش همچون بساط با ده مستان ابوسفيانيان بود و سربازانش درس توحش را از پسر نامشروع هند جگرخوار آموخته بودند.
در پيمان شكني نيز خوي خبيث آل اميه را به ارث برده بود و در تربيت گرگ‌هايي همچون «قصي صدام و عدي صدام» كاملا به ترتيب يزيد ملعون توسط معاويه شرور تاسي كرده بود و در اين نكته مي‌توان دريافت كه او و معاويه ذاتا طرفدار خباثت سگ‌هاي وحشي هستند.
ساخت كاخ‌هاي تزوير حاصل از اموال مسلمين را نيز از «ابومكر شام» آموخته بود و همواره چون معاويه در تنگنا، ترس يار غارش بود.
امروز امثال صدام و معاويه در فرهنگ مسلمانان نيز بيشترين لعن و نفرين‌ها را متوجه خود ساخته‌اند و جايگاه آنان در حالي زباله‌دان تاريخ است كه فرهنگ بوسفيانيان و صداميان لگدكوب همه انسان‌هاي شرافت‌مند در طول تاريخ است. عجيب آنكه تروريست‌هايي كه امروز درعراق شيعه‌كشي و كشتار مي‌كنند افتخار دارند كه اين دو پليد از الگوهاي آنان هستند.
و در نهايت، در سي‌امين سال جنگ تحميلي 14 ميليون زائر حرم اباعبدالله در اربعين در كربلاي معلي هستند و مزار شهيدان دفاع مقدس ايران اسلامي زيارتگاه مسلمانان عراق و بسياري از كشورها شده و خاكش متبرك ديدگان زائران است.

چهارشنبه 6 بهمن 1389  2:24 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها