0

ميقاتي: نخست‌وزيري را براي رفع فتنه و تحقق آشتي ملي پذيرفتم

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

ميقاتي: نخست‌وزيري را براي رفع فتنه و تحقق آشتي ملي پذيرفتم

 "نجيب ميقاتي "‌در گفت‌وگو با روزنامه لبناني "السفير " با اشاره به اينكه نخست‌وزيري را براي ممانعت از بروز فتنه و درگيري بين گروه‌هاي لبناني قبول كرده است، گفت: مي‌خواهيم مردم را با يكديگر آشتي دهيم و براي نجات وطن از سراشيبي سقوط كمك كنيم. 

وي افزود: همه ما به دنبال حفظ ثبات كشور هستيم و درصدد ساختن كشور خود با كمك كساني هستيم كه خالصانه براي آن تلاش مي‌كنند. 

مامور تشكيل كابينه جديد لبنان درباره تظاهرات هواداران 14مارس در خيابان‌هاي لبنان گفت: اعتراض حق هواداران سعد الحريري به عنوان رهبري سياسي است كه از محبوبيت زيادي برخوردار است اما اين تحركات بايد در چارچوب قانون و بدون تجاوز به حقوق و دارايي مردم صورت گيرد. 

نجيب ميقاتي همچنين تاكيد كرد براي تشكيل دولت بر اساس قانون اساسي با قوه مقننه از جمله فراكسيون‌هاي پارلماني و نمايندگان و همچنين رئيس جمهور همكاري و رايزني خواهد كرد. 

مامور تشكيل كابينه جديد دولت لبنان اولويت خود براي اداره كشور را آشتي و توافق ملي و رفع تنش بين گروه‌هاي لبناني‌ و تحقق ثبات سياسي و امنيتي دانست و بهبود اوضاع معيشتي، اقتصادي، اجتماعي مردم، تصويب بودجه‌ها، عزل و نصب‌هاي امنيتي، قانون انتخابات پارلماني و اصلاحات اداري و مالي را از ديگر اولويت‌هاي خود اعلام كرد. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  1:06 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها