0

حقيقت يك بررسي: جمهوري اسلامي ايران تهديد هسته‌اي براي هيچ كشوري نمي باشد

 
amuzesh2005
amuzesh2005
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مهر 1387 
تعداد پست ها : 6524
محل سکونت : آذربایجانشرقی

حقيقت يك بررسي: جمهوري اسلامي ايران تهديد هسته‌اي براي هيچ كشوري نمي باشد

فرضيه نو محافظه‌كاران را فراموش كنيد. حقيقت نشان مي‌دهد كه جمهوري اسلامي ايران براي ايالات متحده و رژيم اشغالگر قدس يك تهديد هسته‌اي نبوده و نيست.
نوشته اسكات هارتون در مورخ هفدهم سپتامبر 2010

سياستمداران و افراد با نفوذ در مجلس و سناي آمريكا كه در پشت پرده جهت اهداف رژيم اشغالگر قدس گام بر مي‌دارندLobbyists و مبلغان قريب به دودهه مي‌باشد كه به دروغ مطرح مي‌كنند جمهوري اسلامي ايران تهديدي هسته‌اي براي ايالات متحده و رژيم اشغالگر قدس ميباشد. بعد از وقفه‌اي كوتاه در تشدد جار و جنجال‌هايي كه بيش از دو سال به طول انجاميد، نهضت نو محافظه‌كار تصميم گرفت كه دوباره عنوان جمهوري اسلامي ايران بايد بمباران شود را مطرح كند.
حقيقت اين است كه جمهوري اسلامي ايران تهديدي براي هيچ كدام از كشورهايي كه به گونه‌اي نامربوط به داستان سرايي‌هايي عالمگير درباره نگراني خود نسبت به برنامه هسته‌اي اين كشور مي‌پردازند نبوده  و نيست.

تحريفات رسانه‌هاي ايالات متحده
علي رغم رسالت وسايل ارتباط جمعي در گزارش صحيح اخبار، در اواسط ماه آگوست مجله نيويورك تايمز مقاله‌اي درباره سلاح‌هاي هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران و خطرات آن منتشر نمود كه كاملاً خلاف واقعيت بوده و گزارش آژانس بين المللي انرژي اتمي را به هر طريق ممكن مخدوش نموده بود.
چنانكه مجري شبكه خبري MSNBC در ايراد اخبار بعد از ظهر گفت: منابع اطلاعاتي مي‌گويند جمهوري اسلامي ايران  تنها يكسال تا ساخت بمب اتمي فاصله دارد.
فاكس نيوز در 13 اگوست اذعان داشت كه جان بولتون سفير اسبق ايالات متحده در سازمان ملل رژيم اشغالگر قدس را وادار كرده است كه قبل از شروع به كار تأسيسات جديد رآكتور آب سبك جمهوري اسلامي ايران در بوشهر به آن حمله كند. چرا كه اين رآكتورها نمايانگر برخي از تهديدات مهلك مي‌باشد. اما حقيقت امر آن چيزي نيست كه آقاي بولتون گفته بود. رآكتور بوشهر جهت توليد اورانيوم با خلوص نظامي مفيد نيست و روسها نيز طبق معامله‌اي كه با جمهوري اسلامي ايران كرده‌اند خودشان تمامي ضايعات [حاصل از سوخت هسته‌اي] را نگهداري مي كنند.
در ششم سپتامبر، آژانس بين المللي انرژي اتمي(IAEA) به انتشار سند جديدي در اجراي توافق حفاظتي جمهوري اسلامي ايران مبادرت ورزيد كه نشان مي‌دهد آژانس در ادامه بازبيني‌هاي خود از اين كشور هيچ‌گونه تخطي در ارتباط با توليد مواد هسته‌اي كه در جهت اهداف نظامي و يا موارد خاص ديگري كاربرد داشته باشند مشاهده نكرده است.
با اين وجود برخلاف گزارش IAEA و بيانيه‌هاي شفاف اين سازمان در خطرناك نبودن فعاليت‌هاي هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران، مشروح اخبار در نهايت نادرستي به طريقي به تفسير اين لايحه شفاف پرداخته كه دود حاصل از آتشي كوچك مانند انفجار بمبي هسته‌اي در آينده‌اي نزديك و وحشتناك به نظر آيد.
دقيقاً در همان روز روزنامه واشنگتن پست مقاله‌اي منتشر كرد كه با به كارگيري عنواني گمراه كننده و تهاجمي به نقل گزارشي از سازمان ملل با اين مضمون پرداخت كه جمهوري اسلامي ايران در حال انباشتن مواد هسته‌اي است، كه با اين كار علناً به سانسور اصل گزارش مبادرت ورزيده بود. حقيقت امر اين است كه مواد هسته‌اي وحشتناكي كه آن‌ها مي‌گويند توسط جمهوري اسلامي ايران ذخيره شده، تنها مقدار كمي اورانيوم غني‌سازي شده است كه به درجه‌اي از خلوص صنعتي رسيده تا به صورت انرژي به مصارف داخلي و برنامه‌هاي ايزوتوپ‌هاي درماني كه همگي تحت حفاظت آژانس بين‌المللي انرژي اتمي مي‌باشند برسند.  

 

دعاوي با انگيزش بيشتر در برانگيختن احساسات
 

يكبار ديگر عناوين [روزنامه‌ها] با ناديده گرفتن واقعيت و بدون هيچ‌گونه تحقيق در مورد اينكه واقعاً چه اتفاقي در اينجا رخ داده است اذعان كردند كه يك مقام رسمي به فاكس نيوز گفته است مداركي در دست داريم كه نشان مي‌دهند جمهوري اسلامي ايران داراي برنامه‌اي مخفي و محرمانه جهت ساخت سلاح‌ هسته‌اي است.
حال گويندگان خبري تمام شبكه‌هاي تلويزيوني در حالي كه خود را بسيار نشان مي‌دادند و عرق سرد را از پيشاني خود پاك مي‌كردند هميشه اين سوال را مطرح نمودند كه چه وقت قدرتهاي خوب به مقابله با شيطان برمي‌خيزند.

 

در عين حال حتي تمامي مقامات رسمي ايالات متحده هم به سرعت تصديق كردند كه آنها سالهاست از وجود اين تونلها مطلع هستند. در فاكس نيوز مقاله‌اي به نقل قول از يك مقام ارشد در ايالات متحده منتشر شد كه مي‌گفت: هيچ دليلي وجود ندارد كه فكر كنيد در داخل اين تونلها مواد هسته‌اي مي‌باشد، اما اين جملات تنها بعد از انتشار پنج پاراگراف از اظهاراتي نفس‌گير درباره برنامه هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران بيان شده‌اند.
[در اين بين] در تمام طول روز شبكه‌هاي تلويزيوني و راديويي اخبار جديد [ساعت به ساعت] خود را بر عليه جمهوري اسلامي ايران و تصورات غلطي كه در راستاي اهداف نومحافظه‌كاران بود به روز مي‌كردند.
بازرسان آژانس بين‌المللي انرژي اتمي (IAEA) به تاسيسات تبديل به گاز در اصفهان، تأسيسات غني‌سازي در نطنز و رآكتور جديد آب سبك در بوشهر و همچنين تأسيسات غني‌سازي ثانوي در حال ساخت در قم دسترسي كامل داشتند.
لايحه‌اي واضح [در سلامت بودن برنامه هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران] ناديده گرفته شده است. گزارش IAEA در ششم سپتامبر كه براي هزارمين بار تأييدي بر عدم انحراف جمهوري اسلامي ايران در بكارگيري مواد هسته‌اي است بايد اتمام حجتي نسبت به اين موضوع باشد تا در آينده آنها همين اين نكته را اذعان نمايند: جمهوري اسلامي ايران در تمام طول مدت امضاء معاهده‌ي منع گسترش سلاح‌هاي هسته‌اي NPT(Nuclear Non- proliferation) از توافق حفاظتي خود تخطي نكرده است.
پس چرا تمام جاروجنجالها دباره تمرد هسته‌اي و خطرات آن [فقط] راجع به جمهوري اسلامي ايران مي‌باشند.
آخرين گزارش IAEA اين نكته را خاطر نشان مي‌كند كه جمهوري اسلامي ايران زمينه همكاري لازم را جهت اجازه دادن به آژانس نسبت به تأييد اينكه تمام مواد هسته‌اي موجود در اين كشور در جهت فعاليتهاي صلح‌آميز مورد استفاده قرار مي‌گيرند را فراهم نكرده است. بدون شك بيانات متعدد آژانس نسبت به فقدان همكاري كامل توسط جمهوري اسلامي ايران دليلي بزرگ بر اين است كه چرا رسانه‌هاي ايالات متحده در گزارشات خود ايران را به عنوان يك كشور تهديدآميز توصيف مي‌كنند.
اما در اينجا نيز اغلب رسانه‌ها در ايالات متحده نسبت به بيانيه‌اي كه به امضاء 118 كشور در سرتاسر دنيا رسيده تا به انتقاد از اين موضوع بپردازند كه IAEA با بكارگيري نطقي غيرمعقول و منحرف شدن از رعايت استانداردها در بيانيه‌هاي خود نتايجي را نسبت به صلح‌آميز بودن فعاليتهاي هسته‌اي كشورها بيان داشته است كه همگي بي‌ربط بوده و نشان دهنده غرض‌ورزي اين ارگان مي‌باشد بي‌توجه بوده‌اند. عمدتاً فقدان همكاري‌هاي كامل توسط جمهوري اسلامي ايران نتيجه تبليغات و گردن‌كشي‌هاي غرب است.

 


دليل واقعي عدم همكاري توسط جمهوري اسلامي ايران
 

به رغم آنكه ايالات متحده و سازمان ملل خود از هيچ قانوني تبعيت نمي‌كنند. مي‌خواهند كه جمهوري اسلامي ايران به پروتوكل الحاقي جهت توافق حفاظتي تن در داده كه اين كار مانع از انجام هرگونه غني‌سازي بيشتر در خاك اين كشور مي‌شود. افزون بر اين آنها خواستار بازرسي‌ها و پرسش‌گري‌هاي بي‌حدو مرز در مورد تاسيسات هسته‌اي ايران هستند كه عمدتاً نشات گرفته از اسنادي مي‌باشد كه مورد بررسي قرار گرفته‌اند اما صحت و سقم آنها اثبات نشده‌است و منابع متعدد اظهار داشته‌اند كه اين اسناد همگي جعلي مي‌باشند واز لپ‌تاپ يك دانشمند هسته‌اي ايراني كه مرده‌است دزديده شده‌اند.
از همه اينها گذشته در تحقيقاتي كه به دستور شوراي امنيت سازمان ملل انجام شده آنها خواستار نقشه‌هاي موشك‌هاي شهاب-3 بوده‌اند كه هيچ ربطي به گاز هگزافلورايد(Hexafluoride) يا هرگونه فعاليت قانوني در IAEA ندارد. در سال 2003 جمهوري اسلامي ايران داوطلبانه پذيرفت كه علي‌رغم تصويب نشدن پروتكل الحاقي توسط مجلس اين كشور، در طول مذاكراتي كه با حسن نيت توسط سه كشور انگليس، فرانسه و آلمان كه به اصطلاح گروه E-3 ناميده مي‌شوند و از جانب ايالات متحده به گفتگو با ايران نشسته‌اند به عنوان يك مسئوليت فراي انتظار عمل كند. در سال 2006 با به شكست انجاميدن مذاكرات، جمهوري اسلامي ايران از ادامه اين كار داوطلبانه صرف نظر كرد.
با وجود اين جزئيات در صرفه نظر كردن از مذاكره، تصوري كه باقي مي‌ماند اين است كه جمهوري اسلامي ايران از پذيرش و اجراي قانون بين‌المللي خودداري كرده چرا كه در حقيقت اين قانون كاملاً در محدوده‌ي التزامات NPT نمي باشد.

 

يك استاندارد نامتعارف
 

  در اين بين واشنگتن به ادامه اجراي يك استاندارد نامتعارف در قبال جمهوري اسلامي ايران كه از آن در آستانه جنگ عراق استفاده نموده‌بود مبادرت ورزيد و گفت: ملتي كه با ما رابطه دوستانه ندارد بايد ثابت كند كه داراي سلاح‌هاي خطرناك نبوده و يا برنامه‌اي محرمانه جهت ساخت آن ندارد كه در غير اين صورت به‌گونه‌اي بالقوه با اقدام نظامي ما روبه‌رو مي‌شود. خلاف قضيه‌اي را ثابت كردن بسيار مشكل است و درست مانند اين مي‌ماند كه شخص به شما رجوع كرده و از شما سوال كند آيا لغت معني وبستر را صفحه به صفحه كاملاً مطالعه نموده‌ايد و شما بگوييد خير و آن شخص در جواب به شما بگويد من حرف شما را قبول ندارم، ثابت كنيد!!!!
نكته اصلي اين است كه جمهوري اسلامي ايران هنوز داراي حقوقي لاينفك در داشتن فن‌آوري هسته‌اي صلح‌آميز تحت نظارت NPT و توافق حفاظتي مي‌باشد و اين موضوعي است كه حتي منتقدين تندخوي تهراني هم با بي‌ميلي  آن را تصديق مي‌كنند. تنها موضوعاتي كه جمهوري اسلامي ايران از آن‌ها سرپيچي كرده‌است، تحريم‌ها و درخواست‌‌هاي غير قانوني ايالات متحده و سازمان ملل است كه خودشان هم سرپيچي از آنها را منطقي و محسوس مي‌دانند.

 

وظيفه اخلاقي روزنامه‌نگاران
اكنون خيلي دير است كه رسانه‌هاي ايالات متحده با يكديگر مراوده داشته و برنامه‌هايي را جهت پرسيدن سوال‌هاي متعدد دنباله‌دار از سياستمداران، كارشناسان و اعضاي با نفوذ در مجلس و سناي آمريكا كه در پشت پرده به حمايت از رژيم اشغالگر قدس مشغولند و مصاحبه‌هايي با موضوع برنامه هسته‌اي جمهوري اسلامي ايران داشته‌اند را ترتيب دهند.
تعداد زيادي ازهمين روزنامه‌نگاران هنوز باعث مرگ صدها هزار عراقي بي‌گناه مي‌شوند چرا كه ماه‌ها وقت خود را در راه تقليدات كوركورانه بي‌وقفه از دروغ‌ها و نيمچه حقايق نيز حمايت از تحريف‌هايي كه در دستور كار مخالفين عراقي و قهرمانان نو محافظه كار كه ما را به سمت جنگ با عراق سوق دادند صرف مي‌كنند.

چهارشنبه 6 بهمن 1389  12:39 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها