0

اوباما:دیگر با خاورمیانه کاری نداریم

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

اوباما:دیگر با خاورمیانه کاری نداریم

 رئیس جمهور آمریکا در نخستین سخنرانی خود در سال ۲۰۱۱ اعلام کرد که واشنگتن در سال جدید بر موضوع ایران و کره شمالی تمرکز می کند و کمتر به مسئله خاورمیانه توجه خواهد نمود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، "باراک اوباما" که اولین سخنرانی عمومی خود را در سال ۲۰۱۱ انجام می داد در تشریح سیاست خارجی آمریکا برای سال جاری میلادی گفت: آمریکا در مواردی چون ترمیم روابط خود با روسیه، افزایش همکاری با هند و افزایش تلاش برای کنترل گسترش سلاح های هسته ای اقدام خواهد کرد.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه گفت: در مورد موضوع صلح خاورمیانه نیز باید گفت هر چند در سال جاری تمرکز کمتری بر روی آن خواهیم داشت اما این به آن معنا نیست که دیگر متعهد به صلح خاورمیانه نیستیم.

وی در ادامه با اشاره به تحولات تونس نیز گفت: آمریکا در کنار مردم تونس خواهد بود و از خواست آنها حمایت می کند.

اوباما در مورد عراق نیز وعده خود را تکرار کرد و گفت که آمریکا همچنان تحولات این کشور را دنبال می کند و در مورد افغانستان نیز با فرا رسیدن ماه جولای خروج نظامیان آمریکایی از این کشور آغاز می شود.

اوباما خطاب به القاعده نیز گفت: مطمئن باشید که ما شما را شکست می دهیم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه با اشاره به ادعای این کشور مبنی بر جلوگیری از افزایش سلاح های هسته ای در جهان گفت: ما همچنان به ایستادگی در برابر برنامه هسته ای ایران و فعالیت های کره شمالی ادامه خواهیم داد.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  12:20 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها