0

احمدی‌نژاد هم از استراتژی «مسیر دوسویۀ» بر ضدّ واشنگتن استفاده می‌کند

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

احمدی‌نژاد هم از استراتژی «مسیر دوسویۀ» بر ضدّ واشنگتن استفاده می‌کند

 «اسکات پترسون» با اشاره به سخنان دکتر احمدی‌نژاد در اجتماع مردم گیلان، نوشت: ایران به شکست مذاکرات هسته‌ای در استانبول با عبارتی معادل استراتژی «مسیر دوسویۀ» واشنگتن در قبال ایران – دیپلماسی و فشار - پاسخ داد. 

«پترسون» نوشت: در مسیر «دیپلماسی» رییس جمهور احمدی‌نژاد خواهان ازسرگیری مذاکرات شد و خطاب به هزاران ایرانی در شمال کشور گفت که اگر طرف مقابل متعهد به عدالت، قانون و احترام باشد، امید می‌رود که طی جلسات آینده نتایج مناسبی حاصل شود.

«کریستین ساینس مانیتور» ادامه داد: در مسیر «فشار»، احمدی‌نژاد گفته است که صهیونیست‌های بی‌فرهنگ و بعضی دولت‌های استکباری و قدرت‌طلب در اروپا و آمریکا علاقه ندارند مسایل به‌خوبی حل شود. 

این روزنامه آمریکایی در بخش دیگری از گزارش خود، با استناد به گزارش «رویترز» در 20 اکتبر 2007 [1386] در مورد برکناری «علی لاریجانی» و انتصاب «سعید جلیلی» در شورای عالی امنیت ملّی، نوشت: دیپلمات‌های آشنا با شیوۀ جلیلی گفته‌اند او در مذاکرات عقایدش را قویاً بیان می‌کند و قاطعانه بر مواضعش پافشاری می‌کند. 

رویترز به نقل از دیپلمات دیگری مدعی شده بود که جلیلی در تک‌گویی، و نه مذاکره، تخصص دارد. 

وب‌سایت «کریستین ساینس مانیتور» به نقل از یک دیپلمات غربی حاضر در استانبول مدعی شد: پس از حذف موضوعات اساسی، جلیلی پیامش را تکرار کرد و تکرار کرد. اشتون مستقیماً با جلیلی 90 دقیقه ملاقات کرد، که طی آن مذاکره‌کنندۀ ایرانی موضعش را تکرار کرد. 

«کاترین اشتون» پس از پایان نشست به خبرنگاران گفت: آن‌چه جلیلی مطرح کرد، رویکرد استراتژیک عظیمی است، و به این معناست که ما باید موانع را برطرف کنیم و آن‌گاه می‌توانیم به جلو حرکت کنیم». 

مسؤول سیاست خارجی اتحادیۀ اروپا افزود: به ایشان پاسخ دادم گام‌هایی در این مسیر وجود دارد و شما باید گام بردارید و واقعاً قطعنامه‌های سازمان ملل این روند را توضیح داده، که در نهایت، اگر همگی ما موفق بودیم، تحریم‌ها لغو خواهد شد.

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  11:49 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها