0

موضع كاخ سفيد در قبال اعتراضات اخير مصر

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

موضع كاخ سفيد در قبال اعتراضات اخير مصر

 مجله "تايم "، "رابرت گيبس " در بيانيه‌ خود خطاب به معترضان مصري ضمن اشاره به حمايت كاخ سفيد از حقوق جهاني مردم مصر، اعلام كرد: فرصت مهمي براي دولت مصر به وجود آمده است تا جوابگوي خواسته هاي مردم و پيگير انجام اصلاحات سياسي، اقتصادي و اجتماعي باشد. 

در اين بيانيه آمده است: "اكنون كه شاهد چنين وضعيتي در مصر هستيم، از تمام احزاب اين كشور مصرانه مي‌خواهيم تا از اعمال خشونت خودداري كنند و از مقامات دولت مصر هم انتظار داريم كه واكنشي صلح‌جويانه در برابر معترضان كشور خود داشته باشند ". 
گيبس گفت: "ما از حقوق جهاني مردم مصر، از جمله حقوق مربوط به آزادي بيان و آزادي اجتماعات مردمي حمايت و پشتيباني مي كنيم ". 

"در شرايط فعلي فرصت مهمي براي دولت مصر فراهم شده است تا جوابگوي خواسته‌هاي مردمي خود باشند و با انجام اصلاحات و تغييرات سياسي، اقتصادي و اجتماعي، به بهبود وضعيت زندگي مردم و پيشرفت آنها كمك كنند. دولت آمريكا به همكاري با دولت مصر و مردم آن براي پيشبرد اهداف آنها، متعهد است ". 

سخنگوي كاخ سفيد در ادامه بيانيه خود گفت: "آنچه درحال حاضر در منطقه جريان دارد،‌ همانطور كه رئيس‌جمهور قاهره اعلام كرده است، يادآور اين باور پايدار و سرسختانه ماست كه تمام مردم خواسته‌هاي معيني دارند از جمله؛ توانايي ابراز آزادانه عقايد خود، داشتن اختيار و فرصت تصميم‌گيري در نحوه حكومت كشور، داشتن اطمينان و اعتماد به حكومت قانون و اجراي عدالت، داشتن دولتي شفاف و به دور از هر گونه فساد و انحراف،‌ و آزادي نوع زندگي ... ". 
گيبس در پايان بيانيه خود گفته است: "اين موارد مربوط به حقوق بشر مي‌شوند و ما همه جا از آنها حمايت خواهيم كرد ". 

گيبس در شرايطي بيانيه حمايت كاخ سفيد از حقوق بشر را صادر مي كند كه "ديويد سوانسون " نويسنده "جنگ يك دروغ است " مي‌نويسد: آمريكا در متذكر شدن به كوتاهي ساير كشورهاي جهان در زمينه حقوق بشر و آزادي‌هاي مدني خيلي سريع وارد عمل مي‌شود، اما وقتي نوبت به خودش مي‌رسد به كوتاهي‌هاي خود در زمينه رعايت حقوق بشر توجهي نمي‌كند. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  11:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها