0

رسانه‌اي شدن اختلاف نظر قوا به صلاح نبود

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

رسانه‌اي شدن اختلاف نظر قوا به صلاح نبود

 عباسعلي نورا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادي باشگاه خبري فارس «توانا» در خصوص نامه رئيس جمهور به نمايندگان مجلس،‌اظهار داشت: در شرايطي كه قانون هدفمندي يارانه‌ها در حال اجرا است و دشمنان ما براي مشكل‌آفريني در كشور تلاش مي‌كنند، نبايد با اين گونه مكاتبات فضاي سياسي كشور را ملتهب كرد. 
وي افزود: در صورتي كه رئيس جمهوري نظري دارند خدمت مقام معظم رهبري ارائه كنند و ايشان به ساير مسئولان تذكر دهند؛ آقاي احمدي‌نژاد بايد مشكلات را به صورت درون سازماني حل كنند و نبايد به درون جامعه كشيده شود. 
اين نماينده مجلس با اشاره به پاسخ نامه رئيس جمهوري در دو سال گذشته، خاطرنشان كرد: در پاسخ نامه عباراتي گنجانده شده بود كه توهين به رئيس جمهور را در پي داشت كه اين در شأن مسئولان و مصلحت كشور نيست. 
وي ادامه داد: فارغ از اينكه نظرات رئيس جمهوري درست است يا خير بايد توجه كرد كه اين مسائل نبايد رسانه‌اي شود و در هيچ كجاي دنيا اين روش‌ها معمول نيست. 
نورا در خصوص راه‌كار حل اين مسائل گفت: البته شأن ولايت فقيه آنقدر بالا است كه نمي‌توان پيشنهادي به ايشان ارائه كرد اما به نظر مي‌رسد رئيس دو قوه در محضر مقام معظم رهبري مسائل را بيان كنند و نتيجه جلسه را مبناي كار قرار دهند. 
وي با بيان اينكه پس از انتشار نامه رئيس جمهور، من به عينه اين را ديدم كه برخي از نمايندگاني كه نه مدافع دولت‌اند و نه مجلس از انتشار اين نامه بسيار خوشحال شدند . 
خبرنگار فارس گفت: رئيس جمهور معتقد است برخي از مصوبات مجلس موجب تداخل در مسئوليت‌ها خواهد شد، نظر شما در اين‌باره چيست؟ كه وي پاسخ داد: آقاي رئيس جمهور مي‌تواند به شكل مناسب‌تري اين مسائل را بيان كند زيرا از اين اظهارات، ناديده گرفتن اختيارات قوه مقننه برداشت مي‌شود كه دليل آن نحوه بيان مطالب است. 
نورا با اشاره به نظر دولت پيرامون استقلال بانك مركزي گفت: در همين باره مقام معظم رهبري فرمودند بانك مركزي بايد به عنوان معضل در جاي خودش بررسي شود كه به اين ترتيب به نظر مي‌رسد ايشان ديدگاه هيچ‌كدام را تأييد نكردند. 
نورا در خصوص استقلال بانك مركزي گفت: بانك مركزي نه يك نهاد دولتي بلكه نهادي است كه وظايف حاكميتي دارد و با توجه به اهميت مسائل مربوط به بانك مركزي پيشبرد برنامه‌ها با تعامل مجموعه ارگان‌هاي حاكميتي قابل انجام است. 

وي در پاسخ به سؤالي در خصوص علت وجود تفسيرهاي متفاوت از اصول قانون اساسي، گفت: اگر مشكلي در اين باره وجود دارد دولت مي‌تواند درخواست اصلاح قانون اساسي را پيشنهاد دهد تا بندهايي كه غيرشفاف است و امكان برداشت‌هاي متفاوت وجود دارد اصلاح شود. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  11:20 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها