0

شريعتي: قانون فعلي "بازنشستگي اساتيد " مناسب است

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

شريعتي: قانون فعلي "بازنشستگي اساتيد " مناسب است

 سيدصدرالدين شريعتي رئيس دانشگاه علامه طباطبايي در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاري فارس با اشاره به بررسي طرح افزايش سن بازنشستگي اساتيد در شوراي عالي انقلاب فرهنگي اظهار داشت: اين مسائل در قوانين گذشته پيش‌بيني شده و نياز به قوانين جديد ندارد. 

وي اضافه كرد: طبق قانون هيئت امنا و هيئت مميزي وزارت علوم اگر "مربي " و "استاديار " ركود علمي داشته باشد، و 30 سال از مربي به استاديار و از استاديار به دانشيار تغيير وضعيت پيدا نكند، دانشگاه مي‌تواند وي را بازنشست كند. 

رئيس دانشگاه علامه طباطبايي اضافه كرد: البته اگر اين استاد، دانشيار شود، دانشگاه مي‌تواند تا 65 سالگي از وي استفاده كند و پس از آن هيئت امناي خود دانشگاه مي‌تواند درباره ماندن يا رفتن وي اظهار نظر كند. 

شريعتي ادامه داد:‌ استاد نيز تا 65 سالگي همين حالت را دارد و ماندن آن پس از اين سن در كرسي تدريس بستگي به مصوبه هيئت امناي دانشگاه دارد. 

شريعتي با بيان اينكه اين قانون را هيئت امنا و هيئت مميزه مركزي وزارت علوم مصوب كرده و دانشگاه‌ها در بحث استخدامي و مالي خود تابع قانون هيئت امنا هستند، تصريح كرد: همه دانشگاه‌ها اين قانون را دارند؛ اين قانون را 4-5 سال پيش وزير علوم به صورت بخشنامه به دانشگاه‌ها ابلاغ كرد. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  11:05 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها