0

ادامه تظاهرات در تونس تا سقوط كامل دولت موقت

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

ادامه تظاهرات در تونس تا سقوط كامل دولت موقت

  روز گذشته هزاران تونسي در اعتراض به ادامه كار دولت موقت در اين كشور تظاهرات كردند و در برخي شهرها از جمله در "صفاقس " دست به اعتصاب عمومي زدند. 

خبرهاي رسيده نيز حكايت از آن دارد كه معلمان تونسي قرار است، در اعتراض به ادامه كار دولت موقت و وجود عناصري از دولت بن علي در آن از امروز دست به اعتصاب بزنند. 

از سپيده دم امروز نيز هزاران تونسي با تجمع در برابر مقر دولت در شهر تونس خواستار استعفاي دولت موقت شدند كه وزيران دولت بن علي در آن مشغول بكار هستند. 

به گفته يك مقام نظامي انتظار مي‌رود تا پيش از ظهر امروز گروه‌هاي ديگري از تظاهر كنندگان نيز به معترضين ملحق شوند و بر اين اساس پيش بيني مي‌شود، تعداد تظاهر كنندگان در برابر مقر دولت تونس به 4 هزار نفر بالغ شود. 

درحالي كه مردم تونس به تظاهرات خود براي پاكسازي عناصر رژيم سابق ادامه مي‌دهند، غرب تلاش دارد كه با مصادره انقلاب مردم تونس نامزد وابسته به خود از جمله "منصف المرزوقي " را در انتخابات رياست جمهوري آينده بر مردم اين كشور تحميل كند. 

در اين راستا "جفري فلتمن " معاون وزير خارجه آمريكا با هدف حمايت از مهره‌ها و شخصيت‌هاي سياسي وابسته به واشنگتن وارد تونس شد. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  10:38 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها