0

يورش نيروهاي امنيتي با گاز اشك‌آور به مردم مصر

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

يورش نيروهاي امنيتي با گاز اشك‌آور به مردم مصر

 نيروهاي امنيتي مصر سپيده دم امروز با يورش به هزاران اعتصاب كننده مصري كه در ميدان آزادي در مركز قاهره گرد آمده بودند و خواستار اصلاحات سياسي و عدالت اجتماعي هستند ، تلاش كردند با گاز اشك‌آور و ماشين آب‌پاش آنها را متفرق كنند. 

اين درحالي است كه روز گذشته و در جريان درگيري نيروهاي امنيتي مصر با تظاهرات كنندگان معترض‌ سه شهروند مصري كشته شدند. 

"سمير عمر " خبرنگار الجزيره در قاهره نيز با تاكيد بر اين كه نيروهاي امنيتي مصر تظاهر كنندگان معترض را در كوچه‌ها و خيابان‌هاي فرعي قاهره تحت تعقيب قرار مي‌دهند، افزود: آنها به شدت تظاهر كنندگان را مورد ضرب و جرح قرار مي‌دهند و بسياري از خبرنگاران از جمله خبرنگار و عكاس روزنامه الاهرام مورد ضرب و شتم اين نيروها قرار گرفته‌اند. 

شاهدان عيني نيز گفتند: نيروهاي امنيتي مصر براي متفرق كردن تظاهركنندگان به شدت از زور استفاده مي‌كند و در تظاهرات روز گذشته حتي از گلوله‌‌هاي پلاستيكي نيز استفاده كرد. 

با وجود اتخاذ تدابير امنيتي و يورش نيروهاي امنيتي مصر، تظاهر كنندگان معترض در ميدان‌هاي آزادي و عبد المنعم رياض و طلعت حرب هم‌چنان به اعتصاب خود تا برآورده شدن خواسته‌هايشان ادامه مي‌دهند. 

"محمد عبد السلام "مسئول كمسيون سياستگذاري حزب ملي حاكم بر مصر در واكنش به تظاهرات روز گذشته با اشاره به اين كه حضور معترضين در اين تظاهرات بيش از حد تصور بود، گفت: اين اعتراضات به سرعت بازتاب خود را در جامعه مصري نمايان ساخته و رژيم مصر بايد با جديت بيشتري با خواسته‌هاي معترضين تعامل كند. 

از سوي ديگر "عبد الحليم قنديل " مسئول روابط عمومي جنبش "كفايه " گفت كه خواسته معترضين مصري بسيار اساسي و مهم است و در بركناري حسني مبارك از قدرت نمود پيدا مي‌كند و در صورت تحقق اين خواسته، مطالبات ديگري نيز محقق خواهند شد. 

وي در واكنش به كشته شدن سه شهروند مصري در راهپيمايي ديروز گفت: اميدوارم اعتراضات و راهپيمايي‌ها تا تغيير كامل ادامه يابد. 

10750403264581828474.jpg

چهارشنبه 6 بهمن 1389  10:08 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها