0

استفاده از ظرف یکبار مصرف گیاهی اجباری شد

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

استفاده از ظرف یکبار مصرف گیاهی اجباری شد

براساس مصوبه کمیسیون فرهنگی هیأت دولت، تمامی دستگاه های اجرایی موظف به جایگزینی ظرف یکبار مصرف بر پایه گیاهی به جای ظروف یکبار مصرف پلیمری شدند.
براساس این مصوبه، معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور موظف است اعتبارات لازم برای اجرای این تصمیم نامه را در ردیف بودجه دستگاه ها پیش بینی کند.
این مصوبه تمامی دستگاه های اجرایی را موظف کرده است ظرف شش ماه بعد از ابلاغ مصوبه، ظروف یکبار مصرف بر پایه گیاهی( زیست تجزیه پذیر) را جایگزین ظروف یکبار مصرف پلیمری در کلیه واحدهای تهیه، طبخ و عرضه مواد غذایی نمایند.
طبق مصوبه کمیسیون فرهنگی هیأت دولت، وزارت صنایع و معادن موظف شده است که با همکاری بانک ها، به منظور توسعه تولید بیوپلیمر، نسبت به پرداخت تسهیلات بانکی کم بهره به متقاضیان اقدام کنند و سازمان صدا و سیما نیز موظف است همکاری لازم را با وزارت بهداشت در راستای اطلاع رسانی به مردم درخصوص مزایای ظروف یک بار مصرف داشته باشد.
گفتنی است وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نسبت به نظارت بر استفاده از ظروف یک بار مصرف برپایه گیاهی (زیست تجزیه پذیر) در کلیه دستگاه های اجرایی و واحدهای صنفی و صنعتی تحت پوشش نظارتی خود اقدام خواهد کرد.

worldfood.ir

یاس

چهارشنبه 6 بهمن 1389  9:41 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها