0

8 راز فاش شده مردم سالم

 
yassimanusha
yassimanusha
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : تیر 1389 
تعداد پست ها : 3101
محل سکونت : تهران

8 راز فاش شده مردم سالم

آیا تاکنون از خود پرسیده اید که برخی افراد چه می کنند که همیشه سالم و سرحال هستند؟ چشمان شان برق می زند و پوستی شاداب دارند؟ شاید جواب تان این باشد که این افراد تغذیه متعادلی دارند و ورزش می کنند. درست است اما این تنها، تمام ماجرا نیست. ما برای شما 8 رمز از رموز زندگی این افراد را فاش می کنیم.

 


1.دلایل بیماری را شناسایی می کنند بسیاری از مردم با مشاهده نشانه های بیماری در خود به دنبال درمان آن می روند یا سعی می کنند هر طور شده با آن مقابله کنند. به عنوان نمونه در صورتی که خواب آلود باشند یا دچار خستگی مفرط شوند تلاش می کنند با نوشیدن چای و قهوه با بیدار ماندن زورکی با مشکل خود مقابله کنند. انسان های سالم برخلاف افراد عادی به دنبال مقابله یا صرفا درمان نمی روند. آنها تلاش می کنند دلیل بیماری را شناسایی کنند و آن را از بین ببرند.

2.عاشق کاکائو و توت فرنگی اند تمامی افرادی که سالمند و عمر طولانی دارند اعتراف می کنند که عاشق برخی مواد غذایی مانند کاکائو هستند که قند ندارند و غنی از فیبر، آنتی اکسیدان، منیزیم و موادمعدنی است. برخی میوه ها مانند توت فرنگی نیز غنی از کلسیم و ویتامین های گروه b و محرک دستگاه گوارش است.

3.مراقبند که سرما نخورند سالانه با آغاز زمستان بسیاری از افراد سرما می خورند و برخی به آنفلوآنزا مبتلا می شوند. مردم سالم تلاش می کنند قبل از فرارسیدن زمستان، سیستم ایمنی خود را تقویت کنند.

4.ویتامین می خورند بدن هر انسانی در مقایسه با دیگری به ویتامین های خاصی نیاز دارد. بهتر است با یک پزشک مشورت کنید و مکمل های مورد نیاز خود را دریافت کنید. فراموش نکنید مکمل هایی که خریداری می کنید از برند معروفی باشد زیرا کیفیت مولتی ویتامین های برندهای گوناگون با هم تفاوت دارد. 5.آب می نوشند یکی از شروط اصلی داشتن زندگی سالم مصرف آب با کیفیت و غذاهای غنی از الکترولیت است. مصرف آب به ویژه اگر ورزش می کنید یا هوا گرم است و آب بدن از طریق عرق دفع می شود باید افزایش یابد.

6.داروهایشان را سر وقت می خورند خیلی از ما عادت نداریم که مکمل های غذایی یا داروهایمان را سروقت مصرف کنیم. مردم سالم دقیقا به حرف های پزشکشان توجه می کنند و سروقت داروهایشان را می خورند.

7.میان وعده سالم می خورند مردم سالم وقتی گرسنه می شوند به دنبال مصرف تنقلات سالم هستند. مصرف به اندازه میوه ها و مغزها نه تنها می تواند به بدن مواد مغذی برساند بلکه جلوی چاقی را هم می گیرد. در حالی که خوردن کیک و نوشابه و دیگر میان وعده های ناسالم سبب چاقی و اضافه وزن می شود.

8. عادات بد را به تدریج تغییر می دهندمردم سالم عادات ناسالم خود را به تدریج اصلاح می کنند. رژیم غذایی یا سبک زندگی و میزان تحرک از جمله عاداتی است که تلاش می کنند آرام آرام آنها را تصحیح کرده و پیرو شیوه زندگی مردم سالم شوند.

worldfood.ir

یاس

چهارشنبه 6 بهمن 1389  8:58 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها