0

حمله مردان مسلح به اسلحه سرد به دفتر شبکه خبری البرز در کرج

 
movood424
movood424
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : شهریور 1388 
تعداد پست ها : 87
محل سکونت : حراسان رضوي

حمله مردان مسلح به اسلحه سرد به دفتر شبکه خبری البرز در کرج

سامانه خبری «البرز» گزارش داد که دفتر آن شبکه خبری در استان البرز (کرج) مورد حمله سه مهاجم قرار گرفت.


این گزارش آورده است حمله مذکور درحالی رخ می دهد که این پایگاه خبری طی یک‌ماه گذشته به افشای برخی جریانهای اقتصادی فاسد و مشکوک در استان تازه‌تاسیس البرز دست زد.


در ادامه گزارش مذکور آمده است "شامگاه روز شنبه دو نفر بااستفاده از ساعات پایانی کار به دفتر شبکه خبری البرز مراجعه و باچاقو سردبیر سرویس استانی این پایگاه را تهدید به مرگ کرده و اقدام به تخریب برخی اموال این دفتر می‌نمایند. ماجرا ازاین قرار بود که این افراد به محض ورود به دفتر مذکور چاقو را زیرگلوی مسئول این دفتر قرار داده و پرسنل حاضر در دفتر را تهدید می‌نمایند. مقاومت سردبیر سرویس استانی این شبکه موجب می‌شود تا ضارب با چاقو چندین بار به وی حمله‌ور شده و لباس‌های او را پاره نماید. "


فرد دیگری که همراه ضارب بود از فرصت درگیری استفاده و مستقیما به سراغ یکی از رایانه‌های اصلی دفتر رفته و با قطع کابل‌های آن به‌ همراه یک دستگاه لپ‌تاپ از دفتر متواری می‌شود.


با فریاد کارکنان دفتر که وحشت‌زده شده بودند یکی از همسایگان تلاش می‌کند از خروج سارق جلوگیری نماید که موفق به اینکار نمی‌شود.


مسئول دفتر این پایگاه خبری با متواری شدن این دومهاجم آنها را تعقیب می‌نماید ولی فرد سومی که در پائین ساختمان با خودرو روشن منتظر همدستانش بود بلافاصله این افراد را با رایانه‌های مسروقه از محل فراری می‌دهد.


پس از این ماجرا مراتب امر طی شکایتی به مراجعه قضایی اعلام و موضوع با همکاری مناسب ناجا درحال پیگیری است.


گفتنی است این پایگاه اطلاع‌رسانی اخیرا با انتشار اخبار مستندی نسبت به برخی انتصابات صورت گرفته در این استان تازه‌تاسیس انتقاد کرده و خواستار توجه جدی مسئولان به سوابق اجتماعی، اقتصادی و سیاسی این افراد شده است.


از سوی دیگر افشای برخی فعالیت‌های اقتصادی جریان‌های سیاسی تنش‌هایی را برای خبرنگاران و مسئولان این شبکه طی دوهفته گذشته بهمراه داشته است.


شایان ذکر است دوماه پیش لپ‌تاپ دیگری از این دفتر به سرقت رفته و سه هفته قبل نیز تلاش‌هایی برای هک کردن سایت با شناسه‌های اینترنتی کرج صورت گرفت.


در انتهای گزارش مذکور آمده است البرز به منظور جلوگیری از نفوذ احتمالی به بخش مدیریتی خود از روز گذشته با کاهش فعالیت‌هایش بخشی از دسترسی‌ها را قطع نموده است.
 

چهارشنبه 6 بهمن 1389  12:34 AM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها