0

اعلام آمادگي دانشگاه‌هاي كشور براي بورسيه كردن دانشجويان محجبه ساير كشورها

 
alimoradis
alimoradis
کاربر طلایی2
تاریخ عضویت : آذر 1389 
تعداد پست ها : 7040
محل سکونت : آذربايجان غربي

اعلام آمادگي دانشگاه‌هاي كشور براي بورسيه كردن دانشجويان محجبه ساير كشورها

رئيس شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان عنوان كرد:

اعلام آمادگي دانشگاه‌هاي كشور براي بورسيه كردن دانشجويان محجبه ساير كشورهاخبرگزاري فارس: رئيس شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان از اعلام آمادگي دانشگاه‌هاي كشور براي بورسيه كردن دانشجويان محجبه ساير كشورها خبر داد.

به گزارش باشگاه خبري فارس «توانا» به نقل از روابط عمومي شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان، كبري خزعلي اظهار داشت: حمايت از زنان محجبه در جوامعي كه دختران به علت منع حجاب از تحصيل محروم مي‌شوند، وظيفه كشورهاي اسلامي است.

* ايجاد خوابگاه‌هاي متمركز در ايران ويژه دانشجويان محجبه كشورهاي مختلف

وي با اشاره به صحبت‌هاي انجام‌شده با وزير علوم و مكاتبات صورت‌گرفته با اين وزارتخانه در ‌خصوص ايجاد خوابگاه‌هاي متمركز و پذيرش دانشجويان محجبه كشورهاي مختلف در ايران افزود: در كارگروه سفرهاي استاني دولت هم بر حمايت از اين دختران تأكيد شد و علاوه بر پيگيري وزارت علوم، برخي از دانشگاه‌ها مانند دانشگاه گيلان و شيراز براي اعطاي بورسيه‌اي تحت عنوان "مروه شرويني " به دانشجوياني كه به علت منع حجاب از تحصيل در كشور تركيه محروم شده‌‌اند، اعلام آمادگي كرده‌اند.

رئيس شوراي فرهنگي و اجتماعي زنان با اشاره به اينكه شوراي بورس دانشجويان غير ايراني از گذشته به اين مسئله توجه ويژه‌اي داشته و جايگاه خاصي براي اين داوطلبان در نظر گرفته است، گفت: افزايش دختران محجبه، نشان‌دهنده گسترش اسلام در بين اقشار مختلف به خصوص جوانان است؛ در دنيايي كه آزادي تفكر يكي از حقوق مسلم افراد محسوب مي‌شود، مدعيان آزادي در برابر حذف اين حق مسلم انسان‌ها براي انتخاب آزادانه دين، سكوت كرده‌اند.

وي بيان كرد: چگونه است كه براي دفاع از زني مثل سكينه آشتياني، كه مرتكب قتل شده است فرياد آزادي‌خواهي و عدالت جوامع غربي بلند است اما در برابر موانع تحصيلي دختران باحجاب در تمام كشورها سكوت مي‌شود؟
 

سه شنبه 5 بهمن 1389  11:29 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها