0

صدقه براي سلامتي آقا امام زمان عجل الله فرجه

hasantaleb
hasantaleb
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 58933

صدقه براي سلامتي آقا امام زمان عجل الله فرجه

يكي از اعمالي كه سيد بن طاووس، به آن بسيار اهميت مي داده، صدقه براي حفظ وجود مقدس امام زمان(عج)، بوده است. مومن صدقه را بايد خود يا براي فايده و غرضي كه در نظر دارد بدهد و يا براي حفظ نفس خود و يا محبوب و عزيزي كه بسيار نزد او گرامي است و چه محبوبي بالاتر از امام زمان(عج) كه اصلاح بسياري از امور ديني و آخرتمان بستگي به وجود و سلامتي آن حضرت دارد كه هيچ شخصي از وجود مقدس امام زمان(عج) عزيزتر و گرامي تر نيست و نبايد باشد.

لذا سيد بن طاووس، به فرزند خود سفارش مي فرمايد كه: ابتدا كن به صدقه دادن براي آن حضرت قبل از اينكه براي خود و عزيزانت صدقه بدهي.

البته آن حضرت(ع) هيچ احتياجي به صدقه و دعاي ما ندارد بلكه از شئون بندگي و اداي بعضي از حقوق بزرگ آن حضرت(ع) است و خود يك نوع اظهار محبت به آن جناب است و اين عمل راه و سببي است براي جلب رضاي پروردگار و حصول قرب به خداوند در قضاي حوائج و دفع بلا. لذا آثار صدقه به انفاق كنندگان آن مي رسد مخصوصاً اگر انفاق براي اظهار محبت و دعا براي وجود مقدس امام(ع) باشد.

يكي از طلاب مشهدي نقل كرده است:

شبي از حرم حضرت رضا(ع)، به طرف مدرسه مي آمدم، در آن شب بسيار براي امام زمانم(عج) دعا كردم و در فراقش اشك ريختم، در وقت برگشتن از حرم به بازار سرشور رسيدم كه فقيري جلوي مرا گرفت و از من چيزي خواست هرچه دست در جيب لباسهايم كردم چيزي پيدا نكردم مگر يك «پنج ريالي» آن را با آنكه كم بود با شرمندگي به آن فقير دادم و نيت كردم كه اين صدقه براي حفظ وجود مقدس امام زمانم(عج) باشد.

فرداي آن شب هنگامي كه براي حضور در درس به بازار سرشور رسيدم يكي از كسبه كه قبلاً مرا مي شناخت تا چشمش به من افتاد مرا با صداي بلند صدا زد، وقتي كه نزد او رفتم گفت: ديشب چه عملي انجام دادي؟

گفتم: مگر چه شده است؟ گفت: ديشب خواب ديدم حضرت بقيه الله(عج)، سوار بر اسبي سفيد وارد بازار سرشور شدند و فرمودند: آمده ام جزاي فلان طلبه را بدهم (و اسم تو را بردند). من با شنيدن اين خبر دلم شكست و متوجه محبت و مهرباني امام زمانم(عج) شدم و گفتم ديشب من براي آن حضرت صدقه ناچيزي دادم.

همچنين سيد بن طاووس، در كتاب «امان الاخطار» دعايي براي صدقه دادن در وقت سفر ذكر مي كند: «اللهم ان هذه لك و منك وهي صدقه عن مولانا م ح م د، عجل الله فرجه و صل عليه بين اسفاره و حركاته و سكناته في ساعات ليله و نهاره و صدقه عما يعنيه امره و مالا يعنيه و ما يضمنه و ما يخلفه»

خدايا! اين (صدقه) از آن تو و براي توست و صدقه اي براي سلامتي مولايمان م ح م د(عج)، مي باشد و بر او درود بفرست آن هنگام كه در سفر است و در تمام حركتها و استراحت هايش، در تمامي اوقات شب و روزش و صدقه اي است براي هرچه كه متعلق به اوست.

منبع: صبح صادق - شماره 480

عالم محضر خداست درمحضر خدا گناه نکنید حضرت امام (ره)

سه شنبه 5 بهمن 1389  11:16 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها