0

دیدگاه من به گروه دوم نزدیک تر است.

omidayandh
omidayandh
کاربر طلایی1
تعداد پست ها : 7483

دیدگاه من به گروه دوم نزدیک تر است.

بسم الله الرحمن الرحیم

خیلی پیش آمده که یک تجربه پر هزینه را از سر حس خوبی که در من ایجاد کرده است، دوباره تکرار کرده ام؛

سفر به عربستان سعودی در سال های ٢٠٠۴ و ٢٠٠۶ میلادی ، یکی از آنهاست.

بعضی ها می گویند قسمت و بعضی قائل به همت هستند، خوب، دیدگاه من به گروه دوم نزدیک تر است.

hajj

حتماً داستان ابابیل در قرآن را خوانده یا شنیده اید، وقتی در حیات (صحن) اطراف کعبه بنشینید، و با کمی حوصله در آن جمعیت به آسمان و بالای کعبه نگاه کنید، پرنده های کوچک و فوق العاده زبلی را می بینید که آرام و قرار ندارند و کمتر دیدم جایی بنشینند!

از دید من آنها به پرستو شبیه بودند، و البته کسی مدعی بود آنها ، بازماندگان همان ابابیل معروف هستند.

کسانی که به عربستان سعودی رفته اند می دانند که امکان تصویر برداری در بیشتر مکان ها حتی در سطح شهر وجود ندارد!!!

hajj

پس از آنها عکسی ندارم و همین چند عکس را هم که با دلهره ثبت شده است باید غنیمت شمرد!   

به کعبه ، خانه خد ا، بیت الله الحرام ، بیت العتیق و بیت الحرم نیز می‌گویند.
دلیل نامگذاری کعبه به بیت الحرام این است که خداوند ورود مشرکان را به این مکان مقدس حرام و ممنوع فرموده است.
بیت الله الحرام در شهر مکه قرار دارد و در تاریخ ، مورد احترام همگان بوده است. بنا بر آیاتی از قرآن و روایات معصومان علیهم السلام خانه کعبه نخستین و مقدس‌ترین بنا و اولین مسجدی است که بر روی زمین ساخته شده است.
در احادیث آمده است که در آغاز آفرینش سراسر زمین را آب فرا گرفته بود و نخستین خشکی که آفریده شد زمین زیر کعبه بود که خشکی‌های دیگر از آن گسترده گشت. بر اساس روایات اسلامی، کعبه را ابتدا حضرت آدم ساخت و سپس حضرت ابراهیم علیه السلام به کمک پسرش اسماعیل علیه السلام تعمیر و بازسازی کرد. کعبه در زمان رسول خدا صلی الله علیه و آله وسلم و قبل از بعثت ، به دست قریش و با همکاری رسول خد ا، بر اساس بنای اولیه ابراهیم علیه السلام ، دوباره بازسازی شد.

پنج شنبه 14 آبان 1388  7:08 PM
تشکرات از این پست
nargesnili2000
nargesnili2000
کاربر برنزی
تعداد پست ها : 260

پاسخ به: دیدگاه من به گروه دوم نزدیک تر است.

همت باشه اما قسمت نباشه کسی نمیتونه بره خونه خدا اون باید بخواد
جمعه 15 آبان 1388  5:30 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها