0

فرآورده های لبنی برای افزودن پروبیوتیک مناسب ترهستند

 
sajad2007
sajad2007
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : بهمن 1387 
تعداد پست ها : 9109
محل سکونت : رفسنجان

فرآورده های لبنی برای افزودن پروبیوتیک مناسب ترهستند

مدیرکل نظارت بر مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، فرآورده های لبنی نظیر انواع نوشیدنی ها، شیر، انواع پنیر، دوغ، ماست، نوشیدنی، ماست چکیده و همزده، بستنی، خامه ترش، شیر بدون چربی و نوشیدنی های به دست آمده از دوغ و کره را بهترین گزینه برای افزودن پروبیوتیک برشمرد.
مهندس پهلوانی با بیان این که مصرف کنندگان آنتی بیوتیک با استفاده از محصولات پروبیوتیک کمتر به اسهال، عفونت مخمری مهبل و حتی سوءتغذیه دچار می شوند، اظهار کرد: برخلاف باورغلط رایج ماده ای به نام "استارتر" در ماست اثر پروبیوتیک ندارد.
وی با بیان این که جلوگیری از رشد و فعالیت باکتری های پاتوژن، کاهش میزان کلسترول خون، کمک به بهبود هضم لاکتوز در روده و کاهش عدم تحمل لاکتوز از فواید محصولات پروبیوتیک است، افزود: همچنین این محصولات مانع بروز بیماری های دوره ای و سرطانی و سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شوند.
مدیرکل نظارت بر مواد خوراکی، آشامیدنی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی افزایش میزان دسترسی بیولوژیک به یون های کلسیم، آهن، منیزیم، بهبود عملکرد دستگاه گوارشی و حرکات دودی دوره، تولید اسید لاکتیک مورد نیاز بدن و افزایش ماندگاری محصولات غذایی را از دیگر فواید این محصولات برشمرد و یادآور شد: تولید آنتی اکسیدان ها و ترکیبات ضد سرطان، کاهش پوکی استخوان و پرفشاری خون از آثار سودمند این محصول است. همچنین کاهش شیوع و تداوم اسهال و کمک به مداوای اسهال های حاد، مسافرتی و یا اسهال هایی پس از مصرف آنتی بیوتیک هم پس از استفاده از این محصولات پروبیوتیک کاهش می یابد؛ این درحالیست که کاهش ابتلا به عفونت های تناسلی زنان در صورت مصرف داروهای مناسب و کمک به مداوای زخم معده و اثنی عشر از دیگر فواید آن ها است.
مهندس پهلوانی در ادامه توضیح داد: علاوه بر محصولات لبنی فرآورده های غذایی غیر لبنی دیگری نظیر انواع شیرینی های پروبیوتیک و مکمل های غیرغذایی به صورت قرص، پودر و کپسول می توانند حاوی باکتری های پروبیوتیک شوند.
وی با بیان این که موز، عسل ، مارچوبه، کنگر فرنگی، سیر و پیاز اثر باکتری های پروبیوتیک را تقویت می کند، گفت: فقط در صورت مصرف مقادیر فراوانی از آن، این محصولات اثر بخش هستند.
محصولات پروبیوتیک، فرآورده هایی با باکتری های مفید هستند که پس از مصرف در روده ساکن می شوند و اثرات مفیدی در سلامت انسان برجای می گذارند.

سه شنبه 5 بهمن 1389  8:46 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها