0

3 زخمي در حمله طرفداران 14 مارس به نيروهاي ارتش لبنان

 
mehdi0014
mehdi0014
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 287351
محل سکونت : آ.غربی-سولدوز

3 زخمي در حمله طرفداران 14 مارس به نيروهاي ارتش لبنان

89/11/05 - 17:12
شماره:8911050548
نسخه چاپي ارسال به دوستان
در راستاي بر هم زدن ثبات لبنان صورت گرفت؛
3 زخمي در حمله طرفداران 14 مارس به نيروهاي ارتش لبنان

خبرگزاري فارس: هواداران جريان 14 مارس كه رهبري آن را سعد الحريري نخست وزير بركنار شده لبنان بر عهده دارد، به نيروهاي ارتش لبنان حمله و سه نفر را مجروح كردند.

به گزارش فارس، شبكه تلويزيوني «ان.‌بي.‌ان» لبنان در خبري فوري اعلام كرد كه طرفداران جريان 14 مارس لبنان (جناح هوادار غرب) به نيروهاي ارتش لبنان حمله كردند.

بنا بر اين گزارش، در اين حمله سه نفر از نيروهاي ارتش لبنان دچار جراحت شده‌اند.

اين تلويزيون لبناني تصريح كرد كه افراد حمله كننده عناصري از جريان المستقبل هستند؛ جرياني كه رياست آن بر عهده سعد الحريري نخست وزير بركنار شده اين كشور است.

هواداران جريان المستقبل از روز گذشته در خيابان‌هاي شهرهاي لبنان پراكنده شدند و سعي كردند كه آرامش لبنان را خدشه دار كنند.

المنار پيش از اين گزارش كرده بود كه گروهي از هواداران سعد حريري نخست وزير بركنار شده، كه از نتيجه رايزني‌هاي پارلماني درباره نامزد تصدي پست نخست وزيري دولت آينده لبنان ناراحت هستند، امروز سه شنبه جاده ارتباطي منطقه "زغرتا " به طرابلس را در محله "ابي سمرا " با آتش زدن لاستيك‌ها بستند.

گروهي ديگر از طرفداران حريري نيز ساعت 11 امروز به وقت محلي چهار راه "قب الياس " را با آتش زدن لاستيك بستند و شعارهايي در حمايت از حريري و عليه گروه هشت مارس متشكل از حزب‌الله و همپيمانان آن سردادند.

درهمين حال، گزارش‌ها حكايت از اين دارد كه ارتش لبنان براي كنترل اوضاع، به گشت‌زني با خودرو و پاي پياده در خيابانها و جاده‌ها پرداخته است.

در همين حال، سعد حريري در اظهاراتي انواع ناآرامي‌ها و خروج از قانون در لبنان را رد كرد و ضمن جدا كردن خود از صف آشوب‌گران جريان 14 مارس گفت كه ابراز خشم نبايد با راهزني و آتش زدن لاستيك و همچنين تعدي به آزادي ديگران همراه باشد.

اين در حالي است كه جريان 14 مارس روز گذشته امروز را روز خشم ناميد و با تحريك مردم خواستار به خيابان آمدن هواداران خود شد.

 
 
سه شنبه 5 بهمن 1389  7:45 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها