0

سارق 300 سكه طلا دستگير شد

 
Meysam_vampair
Meysam_vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

سارق 300 سكه طلا دستگير شد

با تشکيل پرونده مقدماتي و به دستور ميري، بازپرس شعبه هشتم دادسراي ناحيه 4 تهران، پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.
فردي كه با جعل عنوان دولتي اقدام به سرقت 300 سكه طلا از يك طلافروش در پايتخت كرده بود در يكي از شهرهاي شمالي كشور دستگير شد.

به گزارش ايسنا، مالك يك مغازه طلافروشي در منطقه تهرانپارس در 29 آبان‌ماه امسال با مراجعه به کلانتري 144 جواديه تهرانپارس به مأموران گفت: فردي حدود 40 ساله به هويت «رضا ـ الف» که خود را مسئول خريد يکي از وزارتخانه‌هاي خدماتي دولت معرفي کرده بود با درخواست خريد 300 سکه طلا به شيوه‌اي ماهرانه اين سکه‌ها را از من سرقت کرد.

با تشکيل پرونده مقدماتي و به دستور ميري، بازپرس شعبه هشتم دادسراي ناحيه 4 تهران، پرونده براي رسيدگي تخصصي در اختيار کارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

مالباخته پس از حضور در پايگاه چهارم درباره شکايت خود به کارآگاهان گفت: اين فرد مدعي شد كه مديران وزارتخانه محل کارش قصد دارند تا براي تقدير و تشويق به تعدادي از کارکنان نمونه سکه طلا بدهند و به همين علت او به عنوان مسئول خريد وزارتخانه مأمور شده تا تعداد 300 سکه طلا خريداري كند كه پس از توافق بر سر قيمت سکه‌ها اين فرد يک چک شخصي به مبلغ 120 ميليون تومان به من تحويل داد و از من خواست تا سکه‌ها را براي او تهيه كنم.

وي ادامه داد: پس از تهيه 300 سکه به «رضا ـ الف» اطلاع دادم كه سکه‌ها آماده شده است در نتيجه وي با يک دستگاه خودروي پرايد به در مغازه من مراجعه کرد و درخواست كرد كه براي تحويل گرفتن چک دولتي متعلق به بخش امور مالي، به همراه او به وزارتخانه بروم و پس از تحويل گرفتن چک دولتي، 300 سکه طلا را به مسئول امور مالي تحويل دهم من هم پيشنهاد او را قبول کرده و با 300 سکه طلا سوار خودروي پرايد شدم و به همراه «رضا ـ الف» به سمت وزارتخانه حرکت کرديم اما در طول مسير و در خيابان ولي‌عصر «رضا» در مقابل يک مجتمع تجاري توقف کرد و مدعي شد كه دفتر مالي وزارتخانه در اين مجتمع قرار دارد اما براي اينکه پليس خودرو را جريمه نکند از من خواست تا در داخل خودرو منتظر بمانم و او نيز پس از گرفتن 300 سکه و به بهانه تحويل دادن سکه‌ها و گرفتن چک به داخل مجتمع رفت.

مالباخته خاطرنشان كرد: پس از گذشت 10 دقيقه نگران غيبت «رضا ـ الف» شدم و به نگهباني مجتمع مراجعه كردم اما در کمال تعجب متوجه شدم هيچ دفتر وابسته به مراکز يا وزارتخانه‌هاي دولتي در اين مجتمع وجود ندارد و ساختمان مجتمع نيز داراي دو در ورود و خروج است در نتيجه متوجه شدم «رضا» يک کلاهبردار است كه سكه‌هايم را سرقت کرده است.

کارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي در اولين اقدام خود با شناسايي هويت مالک خودروي پرايد باقي مانده از متهم، ضمن شناسايي هويت مالک خودرو كه خانمي حدود 40 ساله بود اطلاع پيدا کردند مالک خودرو چندي پيش اقدام به فروش اقساطي خودرو به متهم کرده است.

به گزارش ايسنا، به گفته مالك خودرو، متهم به دفتر کرايه اتومبيل متعلق به يکي از بستگان وي به عنوان راننده مشغول به کار بود.

وي ادامه داد: با گذشت مدتي قصد فروش خودرو را داشتم و به پيشنهاد صاحب دفتر کرايه اتومبيل خودرو را به صورت اقساطي به «رضا» فروختم در نتيجه دو ميليون تومان از کل پول خودرو پرايد به صورت نقدي تحويل گرفتم و بنا شد مابقي پول نيز به صورت اقساط ماهيانه پرداخت شود اما پس از گذشت چند روز از زمان تحويل دادن خودرو ناگهان او ناپديد شد و من نيز از «رضا» شکايت دارم.

کارآگاهان پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ در ادامه تحقيقات پليسي، مخفيگاه متهم را در خيابان پيروزي شناسايي كردند و در ادامه بررسي‌ها مشخص شد كه متهم از محل متواري شده است با شناسايي مخفيگاه جديد متهم در يکي از استان‌هاي شمالي کشور در 21 دي‌ماه امسال، «رضا» قصد داشت تا از دست مأموران متواري شود كه دستگير و به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ منتقل شد.

سرهنگ کارآگاه رضا مؤذن، رييس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ، با اعلام اين خبر گفت : با دستگيري و انتقال متهم به پايگاه چهارم و انجام تحقيقات وي به کلاهبرداري و جعل عنوان دولتي اعتراف كرد و در حال حاضر علاوه بر شاکي اصلي پرونده، دو مالباخته ديگر که متهم با صدورچک‌هاي بلامحل از آنان کلاهبرداري کرده بود نيز شناسايي و به پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران بزرگ دعوت شده‌اند که هر دو مالباخته متهم را مورد شناسايي قرار دادند.
 


 

سه شنبه 5 بهمن 1389  6:37 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها