0

ماجراي اطلاع قبلي متكي از بركناري خود و دليل عزل در مأموريت

 
mohsenh
mohsenh
کاربر برنزی
تاریخ عضویت : دی 1389 
تعداد پست ها : 1156
محل سکونت : قم

ماجراي اطلاع قبلي متكي از بركناري خود و دليل عزل در مأموريت

يك منبع آگاه، جزئيات بيشتري از ماجراي اطلاع قبلي متكي در مورد بركناري‌اش و دليل عزل او در حين مأموريت و سفر به سنگال را اعلام كرد.

به گزارش رجانيوز، در حالي كه طي روزهاي گذشته جوسازي زيادي عليه رئيس‌جمهور به‌دليل عزل متكي در حين مأموريت او در برخي رسانه‌ها شد و حتي وزير امور خارجه سابق، اظهارنظر معاون اول رئيس‌جمهور مبني بر مطلع بودن از بركناري‌اش قبل از سفر به سنگال را تكذيب كرد، اخبار موثق حاكي است رئيس‌جمهور پيش از بركناري متكي، با وي اتمام حجت كرده بود.

يك منبع آگاه در اين زمينه گفت: در ديداري كه متكي چند روز قبل از بركناري با دكتر احمدي‌نژاد داشت، رئيس‌جمهور از اينكه سياست‌هاي دولت در دستگاه ديپلماسي كشور اعمال نمي‌شود و علي‌رغم تذكرها و پيگيري‌هاي متعدد اين رويه ادامه دارد، از وي خواسته بود كه براي حفظ شأنش استعفا دهد.

وي ادامه داد: متكي با اين درخواست موافقت نكرده و از رئيس‌جمهور خواسته بود كه در صورت اصرار بر اين نظر، رأساً او را بركنار كند.

 

                                                                                 منبع: پایگاه اطلاع رسانی رجا نیوز

اين منبع آگاه با يادآوري زمان انتشار حكم بركناري متكي و همزماني آن با سفر وزير امور خارجه سابق به سنگال افزود: اين ماجرا كه حاشيه‌هاي زيادي نيز در رسانه‌ها داشت و حتي امروز رئيس مجلس در اظهارنظري بر خلاف قانون اساسي كه بر استقلال قوا تأكيد دارد، به اين مسئله انتقاد كرد، از اين قرار بود كه آقاي متكي قرار بود پيام دعوت رئيس‌جمهور را براي سران تعدادي از كشورها به‌منظور شركت در همايش بين‌المللي مبارزه با تروريسم كه به ميزباني تهران برگزار خواهد شد، به اين كشورها ببرد كه دعوت از رئيس‌جمهور سنگال نيز در همين چارچوب بود اما وي در مورد زمان سفر خود به دفتر رئيس‌جمهور اطلاعي نداده بود، بنابراين، انتشار حكم عزل وي با پيش‌فرض حضور او در تهران بود.

وي توضيح داد: آقاي متكي در حالي روز يكشنبه 21 آذر به سنگال سفر كرد كه قرار بود در جريان سفر دوره‌اش به يونان و اندونزي كه از روز 16 آذر آغاز شد، به سنگال نيز برود اما عزيمت به مقصد سوم به تأخير افتاد و با توجه به اطلاع ندادن به رئيس‌جمهور در خصوص تعويق اين سفر و انجام آن، حكم بركناري وي همزمان با سفر منتشر شد.

سه شنبه 5 بهمن 1389  5:18 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها