0

درمان 100 بیمار مبتلا به ایدز در گینه با آیمود ایرانی

 
Meysam_vampair
Meysam_vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

درمان 100 بیمار مبتلا به ایدز در گینه با آیمود ایرانی

وزیر بهداشت از درمان 100 بیمار مبتلا به ایدز با داروی ایرانی آیمود در کشور گینه بیسائو خبر داد و گفت: انتقال تجربیات پزشکی به گینه نیازمند توسعه زیرساختها به خصوص در زمینه نیروی انسانی است.

به گزارش دکتر مرضیه وحید دستجردی در دیدار "ابوبکر دامباداهابا"، مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری گینه بیسائو ضمن اعلام حمایت ایران در زمینه مسائل بهداشتی کشور گینه بیسائو گفت: پیشنهاد می کنم تا شما در این مدتی که در ایران حضور دارید با بازدیداز یک بیمارستان و یک کارخانه داروسازی از نحوه و نوع فعالیتها و پیشرفتهای ایران در زمینه پزشکی آگاه شوید.

وی از بازدید تیم فنی و متخصص ایران از وضعیت بهداشتی درمانی گینه بیسائو خبر داد و ابراز داشت: این تیم فنی اطلاعات کاملی درباره واکسن، دارو و نیروی متخصص دارند که می توانند با بازدید از مراکز درمانی گینه گزارشهای کاملی به وزارت بهداشت ایران ارائه دهند.

وزیر بهداشت تصریح کرد: ما در زمینه های مختلفی همچون درمان سرطان، جراحی پیوند اعضا و درمان بیماریهایی همچون ایدز از پیشرفتهای چشمگیری برخوردار بودیم به طوریکه با تولید دارویی به نام آیمود که برای اولین بار در کشور ما تولید شده توانستیم در خصوص درمان بیماران ایدزی و ارتقا و طول عمر آنها به نتایج خوبی دست پیدا کنیم.

وی افزود: در زمینه آموزش نیروهای متخصص و مردمی در زمینه ایدز اقدامات خوبی صورت گرفته است به طوریکه با بالا رفتن اطلاعات عمومی مردم کاهش جدی در ابتلا و شیوع جدید ایدز داشته ایم.

دستجردی در ادامه از درمان 100 بیمار مبتلا به ایدز در گینه با داروی آیمود خبر داد و گفت: در ایران 96 درصد داروها در داخل تولید می شود و تنها 4 درصد را از خارج وارد می کنیم که با برنامه ریزیهای صورت گرفته سعی داریم تا به تدریج این 4 درصد را هم در کشور تولید کنیم.

وی عنوان کرد: در طول 30 سال گذشته تمام داروها را به صورت ژنریک مصرف کرده و در قیمت داروها حدود 90 درصد صرفه جویی داشتیم، این در حالی است که هزینه های چرخه دارویی کشورهای مشابه با این تعداد جمعیت، 10 برابر میزان هزینه های دارویی ایران است.

وزیر بهداشت درباره تولید تجهیزات پزشکی در ایران گفت: در حال حاضر دستگاههای دیالیز، ام آرآی و سی تی اسکن در داخل کشور تولید می شود و میزان قیمت این تجهیزات نسبت به مشابه خارجی آن بسیار پایین تر است.

دستجردی با اشاره به تولید 10 واکسن در داخل کشور گفت: در خصوص تولید واکسن با برنامه ریزیهای مختلف سعی داریم تا به تولید واکسنهای بیشتری دست پیدا کنیم.

وی ضمن اعلام آمادگی کشورمان برای ارائه تجربیات خود به گینه، افزود: انتقال تجربیات ما در زمینه پزشکی به گینه، نیازمند توسعه زیرساختها به خصوص در زمینه نیروی انسانی است.

ابوبکر دامباداهابا، مشاور اقتصادی و سرمایه گذاری گینه بیسائو نیز در این نشست اظهارداشت: مشاهده پیشرفتهای ایران ما را ترغیب می کند تا همکاریهای خود را با ایران گسترش داده و از تجربیات شما در زمینه های مختلف پزشکی استفاده کنیم.
وی افزود: در گینه بیسائو تمام داروهای کشور از خارج وارد شده و با توجه به تولید 96 درصدی داروها در ایران امیدواریم بتوانیم با تاسیس یک کارخانه داروسازی در گینه همکاریهای دو کشور را تقویت و به وضعیت بهداشتی مردم گینه کمک کنیم.

دامباداهابا درباره وضعیت واکسن در گینه تصریح کرد: با توجه به هزینه زیاد واردات واکسن و تجهیزات پزشکی کمکهای ایران در زمینه پزشکی می تواند باعث حل مشکلات اقتصادی و بهداشتی گینه شود
 


 

سه شنبه 5 بهمن 1389  4:36 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها