0

یک بام و دو هوای سایت وابسته‌ به‌ بارزانی درباره‌ ایران

 
Meysam_vampair
Meysam_vampair
کاربر نقره ای
تاریخ عضویت : شهریور 1389 
تعداد پست ها : 1442

یک بام و دو هوای سایت وابسته‌ به‌ بارزانی درباره‌ ایران

این سایت در انتشار خبر، این تظاهرات غیر حرفه‌ای بودن و ناآگاهی از ساده‌ترین اصول روزنامه‌نگاری را ثابت کرد. وقتی که‌ بخش های کردی، ترکی و عربی آن شمار تظاهر کنندگان را صدها نفر اعلام کرد، بخش فارسی آن در اشتباهی به‌ عمد و برای تحت شعاع قرار دادن خوانندگان فارسی زبان، این شمار را به‌ هزاران نفر افزایش داد.
در حالی که‌ حزب دمکرات کردستان عراق به‌ ریاست «مسعود بارزانی»، رابطه‌ تاریخی و تنگاتنگی با جمهوری اسلامی ایران دارد، یک سایت خبری وابسته‌ به‌ این حزب، با دروغ پراکنی و انتشار اخبار علیه‌ جمهوری اسلامی ایران، سعی در ایجاد اخلال در روابط دو طرف دارد.

به ‌گزارش خبرنگار «تابناک» در منطقه‌ کردستان عراق، سایت خبری «پیامنیر» وابسته‌ به‌ حزب دمکرات کردستان، در بخش فارسی خود هر روز،‌ اخبار دروغ و جهت دار دیگر سایت های خبری ضد ایرانی و ضد نظام را به‌ صورت ناشیانه‌ای کپی کرده‌ و در سایت خود بازتاب می دهد.

بررسی چند ماه‌ اخیر خبرنگار ما حاکی از آن است که‌ بیشتر خبرهای بخش فارسی این سایت (بر خلاف اظهارات آقای بارزانی و حزبش)، علیه‌ سیاست های جمهوری اسلامی ایران و مقامات کشورمان است که‌ انتظار می‌رود، مسئولان حزب دمکرات با توجه‌ به‌ سابقه‌ روابط خود با ایران در سیاست های این سایت و مسئولان آن بازنگری کنند.

«تابناک»، نمونه‌ای کاملا روشن و بدیهی را در اختیار حزب دمکرات کردستان عراق می گذارد تا خود درباره‌ گرداندگان این سایت خبری تصمیم گیری کنند.

روز گذشته،‌ شمار اندکی از اعضای حزب منحله‌ کومله‌ و دمکرات، بدون گرفتن اجازه‌ از مقامات قضایی و امنیتی شهر سلیمانیه‌، در اعتراض به‌ اعدام یک عضو گروهک تروریستی پژاک، تظاهرات کوچکی کردند.

این تظاهرات آنقدر از نظر مردم و رسانه‌های کردستان عراق کم اهمیت بود که‌ هیچ سایت مطرح کرد زبانی از جمله‌ خبرگزاری کردستان، سایت رسمی حزب اتحادیه‌ مهینی کردستان و... این خبر را مخابره‌ نکردند، ولی سایت پیامنیر با‌ سرعت عجیبی که‌ هیچ گاه‌ چنین سرعتی در انتشار دیگر خبرهای مهم عراق از این سایت دیده‌ نشده‌ است، این خبر را با آب و تاب فراوان و بلوف در شمار تظاهرکنندگان در همه بخش های کردی عربی فارسی و ترکی خود منتشر کرد.

این سایت در انتشار خبر، این تظاهرات غیر حرفه‌ای بودن و ناآگاهی از ساده‌ترین اصول روزنامه‌نگاری را ثابت کرد؛ وقتی که‌ بخش های کردی ترکی و عربی آن، شمار تظاهرکنندگان را صدها نفر اعلام کرد، بخش فارسی آن، در اشتباهی به‌ عمد و برای تحت شعاع قرار دادن خوانندگان فارسی زبان، این شمار را به‌ هزاران نفر افزایش داد.

عکس مربوط به‌ بلوف این سایت، در بخش کردی نوشته‌ با حضور صدها تن، اما بخش فارسی آن، همان خبر را با حضور هزاران تن عنوان کرده‌ است.
 


 

سه شنبه 5 بهمن 1389  4:28 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها