0

ضرر 6 ميليارد دلاري پاكستان از هدفمندي يارانه‌ها در ايران

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

ضرر 6 ميليارد دلاري پاكستان از هدفمندي يارانه‌ها در ايران

 روابط عمومي سازمان بازرگاني آذربايجان شرقي، صادق نجفي در كميته پيشگيري و ساماندهي اقتصادي كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان از واقعي كردن قيمت‌ها كه هدف نهايي از اجراي طرح ملي هدفمند كردن يارانه‌ها است، به عنوان تنها راه مبارزه به قاچاق كالا در كشور و بالاخص در آذربايجان شرقي ياد كرد. 
وي اظهار داشت: با هدفمندكردن يارانه‌ها و واقعي شدن قيمت در كالاها شاهد كاهش ورود كالاهاي قاچاق و همچنين خروج برخي از كالاها با عنوان قاچاق از كشور و استان هستيم. 
رئيس كميته پيشگيري و ساماندهي اقتصادي كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان آذربايجان شرقي گفت: در زمينه قاچاق كه عمده‌ترين عامل آن بالا بودن قيمت در كشورهاي همسايه و پايين بودن قيمت آن در كشور بود، سبب شد، در يك ماهه گذشته شاهد كاهش 16 درصدي قاچاق اين كالاي با ارزش از كشور شويم. 
نجفي تصريح كرد: رقابتي كردن كالاهاي توليد شده، افزايش كيفيت و به تبع آن رقابت‌پذيري و واقعي كردن قيمت‌ها و در نهايت جلوگيري از قاچاق كالا و ارز مهم‌ترين و بازرترين اثر طرح ملي هدفمند كردن يارانه‌ها در توسعه و شكوفائي كشور است. 
رئيس كميته پيشگيري و ساماندهي اقتصادي كميسيون مبارزه با قاچاق كالا و ارز استان با بيان اينكه تا شهريور ماه سال آينده تمام البسه و پوشاك موجود در مغازه‌ها داراي ايران كد خواهند شد و پوشاك وارداتي نيز بايد داراي كد وارد كننده باشند، گفت: اين اقدام نيز سبب كاهش ميزان قاچاق در زمينه البسه و پوشاك مي‌شود.

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  4:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها