0

مسجد كانون مودّت و محبت اسلام است

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

مسجد كانون مودّت و محبت اسلام است

 حجت‌الاسلام سيدحسن عاملي ظهر امروز در مراسم افتتاح مسجد شهرك سيناي اردبيل با بيان اين‌كه از صدر اسلام تا كنون در مساجد برنامه‌هاي تربيتي ديني و مذهبي به شكل گسترده انجام مي‌شد، افزود: امروز نيز شايسته است كاركرد مساجد مورد توجه و دقت نظر قرار گيرد تا بتوانيم مباني اصلي و حقيقي اين مكان مقدس را حفظ و احيا كنيم. 
وي با يادآوري اين‌كه در كانون پر جنب و جوش مسجد بايد برنامه‌هايي با غناي شايسته عملياتي شود، اظهار داشت: اگر به غناي برنامه‌ها توجه شود مساجد مي‌توانند در جذب و جلب جوانان موفق عمل كرده و يك تربيت حقيقي را براي نسل آينده رقم بزنند. 
عاملي مسجد را سنگري مستحكم در برابر دسيسه‌ها و فتنه‌انگيزي‌هاي دشمنان اعلام كرد و افزود: دشمنان ما به دليل كاركرد مساجد از چنين فضاهايي ترس و واهمه دارند و هرگز حاضر نيستند خود را در معرض مقابله و مواجه با چنين اماكني قرار دهند. 
وي تاثيرگذاري مسجد را يك تاثيرگذاري حقيقي برشمرد و اظهار داشت: اگر امروز در برخي از كشورهاي غربي و اروپايي اقدام به تخريب مسجد، مناره‌ها و ابنيه‌هاي اصلي آن مي‌كنند به دليل آن است كه از حقيقت پيام مسجد و كاركرد حقيقي آن آگاه بوده و اين بزرگترين ترس و واهمه براي آنهاست. 
امام جمعه اردبيل با قدرداني از همت اهالي در ساخت اين مسجد خاطرنشان كرد: مساجد ما بايد پر رونق‌تر از گذشته به فعاليت‌هاي خود ادامه دهد تا مبادا در اثر بي‌توجهي به اين اماكن دشمن از غفلت‌ها استفاده كرده و بخواهد ضربه‌اي را به نظام و ملت ما وارد كند. 
عاملي با گراميداشت اربعين حسيني به شاخصه‌هاي نهضت امام حسين اشاره كرد و افزود: بصيرت و شناخت شاخصه عاشورا است و اين شاخصه مي‌تواند گروه كفر و نفاق را از گروه حقيقت‌بين تمايز دهد. 

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  4:22 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها