0

دروازه قرآن شهرستان نكا رونمايي شد

 
ayoub12
ayoub12
کاربر طلایی1
تاریخ عضویت : مرداد 1389 
تعداد پست ها : 18320
محل سکونت : خوزستان

دروازه قرآن شهرستان نكا رونمايي شد

 امام جمعه نكا ظهر امروز در آيين رونمايي دروازه قرآن در شهرستان نكا اظهار داشت: قرآن راهنماي سعادت و نيكبختي انسان است و وجود چنين كاري به عنوان نماد حركت به سوي رستگاري بسيار ارزنده و مفيد است. 
حجت‌الاسلام محمد‌باقر محمدي لاييني افزود: آنچه امروز بشريت بيش از هر زمان ديگري نيازمند آن است، آرامش دائمي و هميشگي است كه تنها در سايه الطاف الهي و تعلمات دين اسلام نصيب حال افراد مي‌شود. 
وي از قرآن به‌ عنوان سخن خدا، جلوه‌گاه پروردگار جهان و سفره گسترده الهي نام برد كه بشريت را با بهترين بيان به استوارترين راه و روش زندگي رهنمون شده و براي تأمين بيشترين و بالاترين سعادت وي راهنمايي مي‌كند. 
امام جمعه نكا بيان داشت: قرآن آيينه تمام نماي خداوند سبحان است كه با توجه و تأمل در آن مي‌توان خداوند و صفات او را در آن مشاهده كرد و به سعادت و نيكبختي رسيد. 
محمدي لاييني يادآور شد: بينش اسلامي و قرآني هرگونه انس و ارتباط با قرآن در صورتي كه از روي اخلاص صورت پذيرد ارزشمند و سبب نزديكي به خدا و تعالي انسان مي‌شود. 
وي اضافه كرد: اكنون با توجه به هجمه‌هاي مختلف فرهنگي دشمن ايجاد انس و الفت با قرآن و اهل بيت از ضروريات است و بايد بصيرت افزايي در اين زمينه بيش از قبل باشد. 
محمدي لاييني ادامه داد: بايد سعي و تلاش خود را در فراگيري اين كلام وحي الهي به كار گيريم و قرآن را وارد بطن اصلي جامعه كنيم و در ترويج و انتقال اين معارف قرآني كوشا باشيم‌. 
وي با اشاره به اهميت قرآن كريم گفت: اگر همه ما در زندگي روزمره به دستورات قرآن عمل كنيم و محبت اهل بيت (ع) را در دل داشته باشيم در زندگي دنيا و آخرت سعادتمند خواهيم بود. 
امام جمعه نكا در ادامه با تاكيد بر آموزش همگاني قرآن و تدبير و تامل در آن خاطرنشان كرد: بايد با تاكيد بر اهميت قرآن در جامعه و همه‌گير كردن آن، قرآن را از مهجوريت خارج كنيم. 

10750403264581828474.jpg

سه شنبه 5 بهمن 1389  4:21 PM
تشکرات از این پست
دسترسی سریع به انجمن ها